Fot. MDK w Lubaczowie

W sobotę (24.11) wyłoniono laureatów XXI Ogólnopolskiego Turnieju Satyry im. Ignacego Krasickiego organizowanego przez Centrum Kulturalne w Przemyślu. Wśród nagrodzonych znaleźli się podopieczni lubaczowskiego Miejskiego Domu Kultury.

Fot. MDK w Lubaczowie

Jury w składzie Przemysław Tejkowski, Wiktor Marut i Krzysztof Kubaszek wysłuchali w sumie 27 prezentacji. W gronie osób biorących udział w konkursie znaleźli się recytatorzy z Teatry Małych Form pracujący pod czujnym okiem instruktor Grażyny Bielec. Choć naszym reprezentantom nie udało się zdobyć nagrody głównej – „Złotej Szpili”, to zdobyli uznanie jury i otrzymali wysokie noty.

W kategorii „gimnazja i klasy VII – VIII” pierwsze miejsce zajął Jan Abramowicz, drugie Martyna Kindrat, a trzecie Miłosz Mazur. Z kolei w kategorii szkół średnich świetnie wypadli: Gabriela Ługowska (I miejsce), Adrian Krzych (II miejsce), Patrycja Leszczawska (III miejsce) i Weronika Szeliga (wyróżnienie). Wśród dorosłych nagrodzono ponadto Alicję SKibicką i wyróżniono Mariana Kowalskiego.

elubaczow.com, lubaczow.pl

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here