Absolwenci lubaczowskiego Zespołu Szkół otrzymali stypendia

0

Pięciu absolwentów Zespołu Szkół w Lubaczowie otrzymało 25 tys. zł (po 5 tys. zł każdy). Stypendia na naukę w szkole wyższej wypłacone zostały w ramach programu „Dyplom z Marzeń”.

Stowarzyszenie Rozwoju Zespołu Szkół im. gen. J. Kustronia w Lubaczowie po raz drugi zostało wyłonione w drodze konkursu „Dyplom z Marzeń” w ramach XVII edycji Programu Stypendiów Pomostowych. W tym roku do rozdysponowania miało 25 tys. zł. Z grona kandydatów ubiegających się o dofinansowanie pierwszego roku studiów wyłoniono pięciu uczniów, którzy spełnili warunki określone w regulaminie (m.in. osiągnęli na egzaminie maturalnym liczbę punktów nie niższą niż 90 oraz pochodzą z rodzin, w których dochód w przeliczeniu na osobę lub dochód osoby uczącej się nie jest wyższy niż 1 575 zł brutto wyliczony z czerwca 2018 r.) i przyznano im po 5 tys. zł. W ubiegłym roku pomoc finansową otrzymało 6 absolwentów.

W lubaczowskim Zespole Szkół oprócz programu stypendialnego „Dyplom z Marzeń” realizowany jest także program Fundacji Świętego Mikołaja, w ramach którego zebrano 31 937, 48 zł i rozdano stypendium 17 uczniom.

AH, elubaczow.com

Zobacz także

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here