Możesz spełnić czyjeś marzenie – zostań darczyńcą Szlachetnej Paczki

0

Jeszcze tylko dwie rodziny z naszego regionu widnieją w bazie XVIII edycji Szlachetnej Paczki. Każdy z nas może zostać darczyńcą wybierając osoby, którym przygotuje prezenty spełniające ich potrzeby i marzenia.

Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć na czym polega akcja Szlachetna Paczka. Jej idea realizowana jest od 2001 roku i oparta została na pracy z darczyńcami i wolontariuszami, którzy wspierają rodziny w potrzebie. Pomóc może każdy, w pojedynkę lub w gronie znajomych. Najpierw trzeba wybrać rodzinę zapoznając się z opisem jej historii. Później warto prześledzić listę jej potrzeb, które zostały przygotowane przez wolontariusza podczas bezpośrednich spotkań z rodziną. Następnie przygotować dla niej paczkę. Prezenty mają sprawić, że rodzina poczuje się wyjątkowo i dostanie sygnał „Jesteście dla nas ważni”.

W Lubaczowie Darczyńców znalazło już 28 spośród 30 rodzin. Jeszcze dwie czeka na wsparcie, są to pani Teresa z rodziną i pan Józef z rodziną. Zachęcamy do przyłączenia się do akcji, bo jak twierdzą wolontariusze Szlachetnej Paczki – radość dawania jest nieporównywalna do żadnej innej. To jest szczęście, którego nie da się doświadczyć innymi sposobami.

Z bazą rodzin zapoznać się można na stronie www.szlachetnapaczka.pl

AH, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here