Policjanci z posterunku w Cieszanowie pomogli pogorzelcom z Niemstowa

11

Dwoje policjantów z Posterunku w Cieszanowie udowodniło, że chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi przyświeca im nie tylko w czasie służby. Funkcjonariusze prywatnym nakładem sił wykończyli i umeblowali pokój dziewczynce, którą wraz z rodziną straciła dom w pożarze.

St. sierż. Anna Hanus-Witko i dzielnicowy st. asp. Łukasz Kudyba nie pozostali obojętni na los mieszkańców Niemstowa. Dziewczynce, która wraz z rodziną straciła w pożarze swój dobytek, wykończyli i umeblowali pokój poświęcając na ten cel swój prywatny czas. Funkcjonariusze wśród swoich znajomych zorganizowali zbiórkę pieniędzy, która pozwoliła na zakup farb, mebli i pozostałych rzeczy potrzebnych do wykończenia jednego z pokoi. Dowodem na to, że taka akcja pociąga za sobą chęć niesienia pomocy wśród innych, może być fakt, że gdy w jednym z marketów budowlanych poprosili o rabat i powiedzieli w jakim celu działają, okazało się, że właściciel sklepu zdecydował, że przekaże im panele i akcesoria podłogowe za darmo. Następnie w czasie wolnym od służby, pomiędzy pracą a obowiązkami domowymi, policjanci z pomocą kilku znajomych wykończyli, pomalowali i umeblowali pokój dla 12-letniej dziewczynki.

– Kiedy sytuacje życiowe zaskakują nas, nie zawsze pozytywnie, bardzo ważne jest wtedy, żeby mieć kogoś, kto wyciągnie do nas pomocną dłoń. Pomaganie innym, to chyba najważniejsza część policyjnej służby. Daje ogromną satysfakcję i zadowolenie, że można było sprawić komuś radość – czytamy na stronie Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie.

elubaczow.com, KPP Lubaczów


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

11 komentarze

  1. Nie ma roboty w Cieszanowie ? Na służbie działalność charytatywna? Czy w akcji brali udział tylko Policjanci ??? To nie należy do obowiązków służbowych policjanta. Po co te mundury ??? Podwyżki za to nie będzie! Poza służbą róbce takie akcję! Bo to trochę słabe jest, nie uważacie?

      • to po kiego zdjęcie w mundurach ? Dla ocieplenia wizerunku Policji ? Ludzie! Zróbcie zdjęcie wszystkich osób zaangażowanych w akcję, bo może ktoś się poczuł urażony ? Sami tego nie zrobili, więc jest to trochę niesprawiedliwe po prostu. Kogo ludzie zapamiętaja po tej akcji > Znajomych? właściciela sklepu ? Nie, zapamiętają Anię i Łukasza, super bohaterów, niczym Superwomen i Spiderman.

    • nikt nie hejtuje i nie neguje akcji. Wręcz przeciwnie jest to bardzo fajne , szlachetne przedsięwzięcie. Chodzi o zwykłą uczciwość i przyzwoitość. Nie można być ok tylko w stosunku do siebie. Inni też pracują na to, więc fajnie by było równiez ich pokazać jak już się publikuje wizerunki. Bo wygląda to tak jakby to dwóch funkcjonariuszy było dobrodusznych. Jeśli się tak juz to nagłaśnia to bez zdjęć, a jeżeli już to z większą ilością osób, którzy brali udział w pomocy. A już na pewno nie w mundurach! Bo to czy są policjantami czy piekarzami nie powinno tu mieć znaczenia.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here