Trudne warunki na drogach. Wydano ostrzeżenie meteorologiczne

1

Pierwsze opady śniegu zaskoczyły kierowców. Warunki na drogach pogorszyły się w całym powiecie i od wczoraj doszło do dwóch zdarzeń drogowych. Apelujemy o ostrożność – mówi kpt. Wojciech Wus, rzecznik KP PSP w Lubaczowie.

fot. Czytelnik elubaczow.com

W poniedziałek wieczorem (19.11) na trasie Narol – Płazów dwa samochody ciężarowe zablokowały ruch na drodze wojewódzkiej. Jeden z samochód zjechał na przeciwległy pas ruchu, a drugi nie mogąc wyjechać pod górkę zatrzymał się na środku drogi. Od godziny 18:00 do 20:00 droga była całkowicie zablokowana, potem ruch odbywał się wahadłowo.

Do kolejnego groźnego zdarzenia doszło dzisiaj (20.11) na drodze Nowy Dzików – Stary Dzików. Kierująca samochodem osobowym straciła panowanie nad pojazdem i dosłownie zakopała się w przydrożnym rowie. Kobieta z obrażeniami trafiła do szpitala.

Dziś od godz. 20:00 do godz. 9:00 w środę obowiązywać będzie ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia. W całym województwie prognozuje się wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź.

Służby apelują do wszystkich kierujących o rozważną i ostrożną jazdę, a także o dostosowanie prędkości do zmieniających się warunków atmosferycznych.

Zdjęcia ze zdarzenia na drodze Nowy Dzików – Stary Dzików, fot. Czytelnik elubaczow.com.

bm, elubaczow.com

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here