Ruszyła Wielka Liga Czytelników

0

Dla uczniów szkół podstawowych ruszyła IV edycja Ogólnopolskiego Konkursu WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW. Do udziału zachęca Lubaczowska filia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Przemyślu.

Konkurs podzielony został na dwie kategorie – klasy 1-4 oraz 5-8 i składa się z czterech etapów. W pierwszym – szkolno bibliotecznym, który trwa od 6 listopada do 31 stycznia, uczniowie zdobyć muszą 6 sprawności czytelniczych rozwiązując w domu (z pomocą rodzin) testy z pytaniami do treści książek wybranych z konkursowej listy lektur. Uczniowie, którym się to uda, będą mogli przystąpić do testu kwalifikacyjnego pisanego w szkole lub bibliotece. Maksymalnie 3 najlepszych uczniów w każdej kategorii awansuje do kolejnego etapu – powiatowego.

II etap odbędzie się 28 lutego 2019 roku w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej Filia w Lubaczowie (ul. Rynek 25). Każdą placówkę, której uczniowie rywalizowali w I etapie, reprezentować będzie 3 uczniów w obu kategoriach. Uczestnicy tworząc drużyny będą pisać test z pytaniami do treści książki wyznaczonej przez organizatora. Do następnego etapu awansuje po jednej drużynie z powiatu.

III etap, wojewódzki odbędzie się 28 marca 2019 roku w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Rzeszowie, gdzie najlepsze drużyny z powiatów napiszą test, który pozwoli wyłonić drużynę, która będzie reprezentować województwo w IV etapie.

Ostatnie starcie rozegrane będzie w Katowicach. 10 maja najlepsze drużyny z województw znów będą musiały wykazać się znajomością wybranej lektury. 11 maja podczas finału Wielkiej Ligii Czytelników wręczone zostaną nagrody. Na uczestników czekać będą spotkania autorskie, zabawa „Rodzina na medal” i wiele innych atrakcji.

Szczegółowych informacji o zasadach uczestnictwa w konkursie udziela koordynator powiatowy – Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka Filia w Lubaczowie (tel. 16 632 12 34).

AH, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here