Mateusz Kubiszyn w kadrze na Mistrzostwa Europy w Kickboxingu

1

Lubaczowianin Mateusz Kubiszyn wyjeżdża w sobotę (17.11) do Słowenii. Od środy będzie rywalizował w Mistrzostwach Europy w Kickboxingu. W kadrze Polski znalazło się 29 zawodniczek i zawodników.

fot. Maciej Sopel, archiwum.

Mateusz Kubiszyn wraz z narodową kadrą Polski w Kickboxingu zakończył właśnie przygotowania do Mistrzostw Europy. Do rywalizacji w kategorii Kubiszyna, czyli M-86 kg zgłosiło się tylko czterech zawodników, ale ich nazwiska robią wrażenie. To czołówka światowego Full Contactu. Wśród nich Rosjanin Vladislav Revutskii – Mistrz Świata z 2017 roku, Chorwat Bojan Miskovic – Mistrz Europy z 2016 roku oraz Turek Aksan Ekrem Ahmet – wielokrotny medalista Mistrzostw Świata i Europy.

Walki Kubiszyna z Chorwatem mieliśmy okazję kilkukrotnie oglądać w ostatnim czasie. Lubaczowianin niestety przegrał dwa razy z Bojanem Miskovicem, kolejno w finale Mistrzostw Europy i w pierwszej walce na Mistrzostwach Świata.

Z racji finału na ME w Grecji jestem rozstawiony z Chorwatem, więc pierwsza walka albo z Turkiem albo z Rosjaninem – mówi Mateusz Kubiszyn.

Cała ekipa reprezentacji Full Contact trenowała wcześniej m.in. podczas zgrupowania kadry w Lubaczowie. Zapytaliśmy Mateusza o przygotowania do występu na Mistrzostwach Europy.

Jest to dla mnie najważniejszy start w tym roku, a bezpośrednie przygotowanie trwa od początku sierpnia. Po drodze mieliśmy start kontrolny na Pucharze Europy w norweskim Oslo. Dodatkowo wygrałem Mistrzostwa Służb Mundurowych oraz stoczyłem pojedynek zawodowy w federacji Fight Exclusive Night. Ostatnie zgrupowanie naszej reprezentacji odbyło się w Lubaczowie 26-28.10.2018 r, na którym każdy stoczył kontrolny sparing i dopieszczaliśmy techniczne szczegóły.

27-letni lubaczowianin jest pewny siebie i swoim zwycięstwem chciałby „upamiętnić” 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

Czuję się bardzo dobrze przed tymi Mistrzostwami. Fizycznie i przede wszystkim mentalnie. Już nie mogę się doczekać, aż wejdę do ringu, a następnie stanę na najwyższym stopniu podium, słuchając Mazurka Dąbrowskiego. Ten rok jest wyjątkowy, bo to setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości i nawet z tej okazji mam zrobiony nowy ochraniacz na zęby upamiętniający to wydarzenie – podsumowuje Mateusz.

Transmisja mistrzostw będzie dostępna na stronie www.wakolive.com.

Mateusza w przygotowaniach do mistrzostw wspierają sponsorzy: Game Over Cycles, Wypożyczalnia samochodów Odkryj Auto, LaLu catering, Centrum Witaminowe, FabrykaMocy, Infinity Float, Salwus.

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here