Przed nami trzecia edycja Kongresu 590

1

Dwa dni spotkań, debat i rozmów o gospodarce, nowych technologiach i przyszłości Polski. W G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce pod Rzeszowem w czwartek rozpocznie się Kongres 590. Wezmą w nim udział m.in. prezydent i premier.

W dniach 15-16 listopada G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowe stanie się miejscem wymiany poglądów i doświadczeń przedstawicieli przedsiębiorstw, środowisk naukowych i politycznych. To właśnie w podrzeszowskiej Jasionce w sąsiedztwie międzynarodowego portu lotniczego odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczych w Polsce – Kongres 590.

Panelom dyskusyjnym podzielonym na kilkanaście bloków tematycznych przyświecać będzie jedno hasło – „Uwalniamy polski potencjał”. To właśnie narodowy rozwój gospodarczy i wspieranie przedsiębiorczości będą głównymi tematami rozmów.

– Już sama nazwa wydarzenia to nawiązanie do narodowego przemysłu i polskich produktów, które mają świadczyć o rosnącym potencjale naszego kraju. Podkarpackie to najlepsze miejsce do poruszania takich tematów, ponieważ nasz region jest coraz częściej kojarzony z szybkim rozwojem i kreowaniem innowacyjnych technologii. Podkarpackie również uwalnia swój potencjał – w oparciu o inteligentne specjalizacje, takie jak lotnictwo, motoryzację czy informatykę. To właśnie one w połączeniu z walorami przyrodniczymi stanowią nasze największe atuty i są motorem napędowym regionalnej gospodarki – przekonuje Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego.

Dla podkreślenia szczególnej roli, którą w polskiej gospodarce odgrywa sektor MŚP, po raz kolejny zostanie przygotowana dedykowana strefa, w której przedsiębiorstwa będą mogły zaprezentować swoje produkty i usługi, a także wziąć udział w licznych warsztatach. W trakcie imprezy poznamy również laureatów XVI edycji konkursu Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP. W siedmiu kategoriach nominowanych zostało 21 przedsiębiorstw o wyróżniającym się wkładzie w polską gospodarkę oraz budowanie jej pozytywnego wizerunku poza granicami kraju.

Więcej informacji na stronie kongres590.pl.


1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here