Dwóch pijanych mężczyzn na zmianę kierowało samochodem

0

Lubaczowscy policjanci zatrzymali w sobotę (10.11) dwóch pijanych kierowców. Obaj jechali „na zmianę” tym samym samochodem. Pierwszemu z nich kluczyki odebrał mieszkaniec gminy Stary Dzików i powiadomił policję. Drugi swoją jazdę zakończył w rowie.

W sobotę po godz. 20, dyżurny lubaczowskiej komendy odebrał zgłoszenie od mieszkańca gminy Stary Dzików, że zatrzymał i odebrał kluczyki nietrzeźwemu kierowcy. Gdy policjanci przybyli do Starego Dzikowa, okazało się, że kierowcą volkswagena jest 30-letni mieszkaniec województwa lubelskiego. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego prawie 3 promile alkoholu w organizmie i mężczyzna nie mógł kontynuować jazdy. Sam samochód został przekazany znajomemu.

W niedługim czasie tego samego wieczoru policjanci otrzymali zgłoszenie, że od strony Starego Dzikowa w kierunku Koziejówki kierowca volkswagena jedzie całą szerokością drogi. Gdy funkcjonariusze dotarli na miejsce zauważyli opisany samochód w rowie. Za jego kierownicą siedział 38-letni mieszkaniec gminy Obsza w woj. lubelskim. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Okazało się, że miał on ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie i kierował tym samym volkswagenem co poprzedni kierowca. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy.

Teraz obaj mężczyźni za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

Na szczególne uznanie zasługuje postawa godna do naśladowania dwóch mieszkańców gminy Stary Dzików, którzy podejrzewając, że kierowcy mogą być pod wpływem alkoholu nie dopuścili do tego, aby dalej kierowali pojazdem – informuje Komenda Powiatowa Policji w Lubaczowie.

elubaczow.com, KPP Lubaczów

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here