Budomierz: Ukrainiec chciał przekupić funkcjonariusza Straży Granicznej

1

Oczekujący na odprawę graniczną na wjazd do Polski obywatel Ukrainy nie zastosował się do obowiązujących przepisów dot. bezpieczeństwa na przejściu granicznym. Poinformowany o popełnionym wykroczeniu usiłował wręczyć funkcjonariuszowi łapówkę.

Fot. elubaczow.com, arch.

We wtorek (13.11) na przejściu granicznym w Budomierzu 49-letni obywatel Ukrainy usiłował wręczyć korzyść majątkową funkcjonariuszowi Straży Granicznej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Mężczyzna chcąc przyspieszyć odprawę wjechał swoim samochodem poza kolejnością przed inne pojazdy. Uczynił to przejeżdżając na czerwonym świetle. Stanowiło to niebezpieczeństwo dla innych użytkowników przejścia jak i kontrolerów granicznych.

– Pouczony o wykroczeniu i poproszony o zawrócenie na wcześniejsze miejsce oczekiwania, zaoferował strażnikowi granicznemu 500 hrywien łapówki. Został zatrzymany, podczas złożonych wyjaśnień przyznał się do zarzucanego mu czynu – informuje Elżbieta Pikor z BiOSG.

Za usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej został skazany na karę 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres próby 1 roku.


1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here