Już po raz 11 w Horyńcu-Zdroju zorganizowano Zawody Pływackie z Okazji Święta Niepodległości. W pływalni „Wodny Świat” rywalizowało w sumie 160 zawodników z 4 klubów.

Na starcie zawodów stanęli zawodnicy z AZS Jarosław, KP Orka Przemyśl, KP Orlik Przeworsk i KP Delfin Horyniec-Zdrój. Celem organizacji wydarzenia było uczczenie Narodowego Święta Niepodległości, kształtowanie poprzez sport postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie wśród dzieci i młodzieży zainteresowań sportem, popularyzacja pływania oraz promocja talentów pływackich.

Uczestnicy zawodów o godzinie 12:00 wspólnie odśpiewali Mazurek Dąbrowskiego, a w trakcie imprezy swoje umiejętności zaprezentowały także zawodniczki sekcji pływania synchronicznego z KP Delfin.

Sponsorem nagrody głównej dla najlepszej sztafety pływackiej był Prezydent RP Andrzej Duda, a ta powędrowała do sztafety gospodarzy. W sumie zawodnicy KP Delfin Horyniec – Zdrój zdobyli: 14 złotych medali, 14 srebrnych i 9 brązowych.

Zawody nie odbyły by się bez wsparcia finansowego. Zarząd klubu, trenerzy i zawodnicy składają podziękowania następującym sponsorom:
Prezydent RP Andrzej Duda
Gminny Ośrodek Kultury w Horyńcu – Zdroju
Burmistrz Miasta Lubaczowa
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubaczowie
ARiMR Oddział Podkarpacki
Starostwo Powiatowe w Lubaczowie

Wszystkim Wolontariuszom za ogromny wkład Waszej pracy WIELKIE DZIĘKI !

Wyniki z zawodów dostępne są na portalu www.megatiming.pl.

Galeria zdjęć, fot. Anna Serkis.


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here