W niedzielę w Lubaczowie odbyły się liczne wydarzenia związane z obchodami Narodowego Święta Niepodległości oraz setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę.

Uroczystości rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej im. Krzysztofa Komedy w Lubaczowie wspólna sesja trzech rad. W jej trakcie radni powiatowi, miejscy i gminni przyjęli uchwałę upamiętniającą wszystkich, którzy przyczynili się do wielkiego działa odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Po uroczystej sesji na lubaczowskim rynku posadzono pamiątkowego „Dęba Niepodległości”, mającego przypominać wydarzenia związane z obchodami setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Kolejnym punktem programu uroczystości niepodległościowych była msza święta oraz odsłonięcie pamiątkowej tablicy oraz poświęcenie krzyża, który z w tą wyjątkową rocznicę stanął przy lubaczowskiej Konkatedrze.

Po uroczystościach kościelnych nastąpił przemarsz uczestników pod Pomnik Niepodległości, gdzie złożono kwiaty i oddano hołd bohaterom walczącym o wolną Polskę.

Ostatnim punktem programu była uroczysta zbiórka z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości z udziałem 34 Batalionu Lekkiej Piechoty w Jarosławiu z 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej w Rzeszowie ze sztandarem Armii Krajowej Obwodu lubaczowkiego „Lusia”.

Niedzielne uroczystości zakończył wieczorny koncert w Państwowej Szkole Muzycznej im. Krzysztofa Komedy w Lubaczowie.


6 komentarze

  1. Mój post jest generalnie rzecz ujmójąc skierowany do władz miasta i do Dowódcy JS 2033 w Lubaczowie. Do władz mam żal że mimo iż tyle lat Strzelcy uświetniają uroczystości wszelakiej maści swoją osobą są marginaluzowani i wręcz zapomniani na obchodach władzę nawet nie podziękowały
    za obecność strzelcom w tym roku… do dowódcy mam żal że nie reaguje … WOT I ta zbieranina nie jest tam społecznie, a Strzelcy zawsze za nic i nawet godnych podziękowań się doczekać te dzieciaki nie mogą władzę kościelne dzięki im za to często nadrabiają. Z tego co wiem jedynym wkładem w rozwój Strzelca było przekazanie na chwilę lokalu na siedzibę i kwoty raz w roku coś pomiędzy 400 a 700 zł na zorganizowanie obozu dla dzieciaków. Władzę powinny się wstydzić tego …

  2. Inną sprawą, że Miasto zrobiło sobie imprezę beż większych kosztów, czyżby nasz Burmistrz już oszczędzał na budowę basenu? Bo 20 krzesełek i i z 2 mównicę to chyba bardziej zakrawa na żart, aniżeli organizację. Z resztą postów się zgadzam.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here