Narodowe Święto Niepodległości także na sportowo

0

Narodowe Święto Niepodległości można obchodzić na wiele sposobów, także na sportowo. W naszej okolicy odbędzie się m.in. Bieg z flagą przez miasto i gminę Lubaczów oraz młodzieżowy turniej piłki nożnej i zawody pływackie.

Fot. katowice.uw.gov.pl

Organizatorzy różnych wydarzeń związanych z Narodowym Świętem Niepodległości zachęcają do aktywnego włączenia się w tegoroczne obchody. W naszej okolicy można m.in. włączyć się do Biegu z flagą przez miasto i gminę Lubaczów.

– Startujemy 11 listopada 2018 o godzinie 9:00 spod Pomnika Niepodległości w Lubaczowie i biegniemy przez miejsca upamiętniające wydarzenia związane z odzyskaniem przez Polskę Niepodległości – Lubaczów ul. Orzeszkowa (cmentarz przy Żelichówce), Młodów (Zakącie), Karolówka (Park Niepodległościowy), Młodów, Lubaczów (meta, Rynek miejski), łącznie około 10km. Zapisy bezpośrednio przed biegiem. – informują organizatorzy.

Trasa biegu.

W niedzielny (11.01) wystartują także XI Zawody Pływackie z okazji Święta Niepodległości w Krytej Pływalni Wodny Świat w Horyńcu-Zdroju. Co ciekawe, fundatorem nagrody dla najlepszej sztafety MIX jest Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Szczegółowe informacje dostępne na stronie delfinhoryniec.pl.

Dzień wcześniej (sobota, 10 listopada) w hali sportowej Zespołu Dzkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie zostanie rozegrany VII Młodzieżowy Turniej Piłki Nożnej.


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here