Gęsina na Świętego Marcina w ten weekend w Kresowej Osadzie

0

Najbliższy weekend w naszym regionie zdominują wydarzenia związane z Narodowym Świętem Niepodległości. Przed nami jednak także Dzień Świętego Marcina, który ma m.in. kulinarny wymiar. Po raz kolejny przypomnieć chce o tym Kresowa Osada w Baszni Dolnej.

Dzień 11 listopada, to oprócz Narodowego Święta Niepodległości także Dzień Świętego Marcina. Wtedy na stołach całej Europy króluje gęś (w Polsce zapomniana, ale powoli wracająca do łask). Odradzając tę tradycję szef kuchni Kresowej Osady w Baszni Dolnej w najbliższą sobotę i niedzielę (10-11 listopada) serwować będzie najbardziej szlachetne mięso spośród drobiu.

– Już po raz kolejny zapraszamy do nas na wspólne kulinarne spotkanie z gęsiną i Świętym Marcinem. Przygotowaliśmy dla Państwa specjalne menu, a w nim m.in. pieczona pierś z gęsi marynowana w cydrze, konfitowana noga z gęsi, czy też cosome z piersią gęsi i warzywami. – zachęca Andrzej Węgierak.

Szczegółowe menu na weekend oraz kartę stałą restauracji prezentujemy poniżej.

Ze względu na spore zainteresowanie, warto z wyprzedzeniem zapowiedzieć swoją wizytę. Rezerwacji stolików dokonać można dzwoniąc pod numer telefonu: 500 738 500. W sobotę i niedzielę restauracja czynna w godz. 12:00 – 18:00.

Zobacz także

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here