E-usługi w lubaczowskiej filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej

0

W lubaczowskiej bibliotece pedagogicznej wdrożono e-usługi. Oznacza to, że czytelnicy nie wychodząc z domu mogą wypożyczyć książkę, zamówić skany publikacji, kserokopie czy zgłosić propozycję zakupu książek.

Fot. elubaczow.com

Lubaczowska filia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Józefa Gwalberta Pawlikowskiego w Przemyślu (ul. Rynek 25 w Lubaczowie) uruchomiła nowy katalog biblioteczny INTEGRO. Zmienił on dotychczasową pracę bibliotekarzy. Teraz czytelnicy mają możliwość zamówienia książek z dostawą przez kuriera na dowolny adres w Polsce. Może on także dostarczyć (po uiszczeniu opłaty za usługę) kserokopię artykułów z czasopism lub fragmentów książki. Dodatkowo, za pośrednictwem katalogu elektronicznego, czytelnicy mogą zamówić skan publikacji, który można pobrać z chmury bibliotecznej lub z aplikacji mobilnej. Ponadto skorzystać mogą z usługi zapisania się do dowolnej Biblioteki przez Internet, a swoje dane osobowe potwierdzić z wykorzystaniem profilu zaufanego ePUAP.

Z kolei poprzez portal www.rzeszow.pbw.org.pl Biblioteka świadczy usługi polegające na zgłoszeniu propozycji zakupowych z możliwością głosowania, internetowej rezerwacji komputerów i komunikacji – z bibliotekarzami można porozmawiać przez czat lub kontaktować się mailowo.

Dostępna jest także darmowa aplikacja e-Biblioteki Pedagogiczne dostępna na platformy mobilne.

– Chcąc w pełni wykorzystać możliwości aplikacji należy zalogować się za pomocą danych (login, hasło) takich samych jak przy logowaniu się do naszego katalogu elektronicznego. W aplikacji mogą Państwo przeszukiwać katalog, zamawiać i rezerwować materiały biblioteczne do wypożyczenia, prolongować wypożyczone dokumenty, sprawdzać dokumenty będące na koncie, zamawiać skany czy kserokopie i regulować należności wobec biblioteki. Dodatkowo dzięki powiadomieniom w aplikacji będziecie Państwo na bieżąco informowani o wszelkich działaniach na Waszym koncie, a w szczególności o zbliżającym się terminie zwrotu, czy dostępności zarezerwowanych dokumentów. – tłumaczy Renata Stefanik.

Projekt Podkarpackie e-biblioteki pedagogiczne zrealizowany został w ramach osi priorytetowej II. CYFROWE PODKARPACKIE działania 2.1 Podniesienie efektywności i dostępności e-usług Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here