Kryzys w podkarpackiej policji, ponad tysiąc funkcjonariuszy na zwolnieniach

9

Już ponad tysiąc policjantów, z liczącego około 4,5 funkcjonariuszy garnizonu podkarpackiego, przebywa obecnie na zwolnieniach lekarskich. Braki kadrowe są z dnia na dzień coraz większe.

W ciągu ostatniego tygodnia lawinowo wzrosła liczba funkcjonariuszy policji, którzy przebywają na zwolnieniach lekarskich. W skali Podkarpacia na początku miesiąca liczba ta wynosiła nieco ponad 200 osób, a w chwili obecnej na L4 przebywa już ponad tysiąc policjantów. Sami zainteresowani co prawda bronią się przed stwierdzeniem, że to zorganizowana akcja, ale nie trudno połączyć zaistniałej sytuacji z protestem służb mundurowych.

Jak udało nam się ustalić, w lubaczowskiej policji także choruje sporo funkcjonariuszy. Skala absencji oscyluje tu obecnie blisko 25 %, ale jak mówią nieoficjalnie policjanci, może ona w najbliższych dniach szybko wzrosnąć. W chwili obecnej ciągłość służby jest zachowana.

Przypomnijmy, że policjanci nie mogą od kilku miesięcy porozumieć się z MSWiA w sprawie swoich postulatów, wśród których znajdują się m.in. wyższe wynagrodzenie, zmiany w systemie emerytalnym i pełnopłatne zwolnienia chorobowe. Protest policji rozpoczął się w lipcu, a funkcjonariusze oflagowali wówczas budynki i radiowozy, a zamiast mandatów dawali pouczenia.


9 komentarze

  1. Policja musi funkcjonować dla człowieka podatnika, być dla ludzi pomagać. Dostawać premie za wyniki i osiągnięcia a nie bezczynność i fikcyjne rezultaty swojej pracy.. Dużo ludzi ciężko pracuje i nie ma przywilejów emerytalnych.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here