Opozycja podsumowała wybory samorządowe w regionie

1

Poseł Mieczysław Kasprzak – szef Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz poseł Zdzisław Gawlik lider Platformy Obywatelskiej na Podkarpaciu podsumowali wyniki swoich ugrupowań w regionie.

Poseł Mieczysław Kasprzak, fot. Archiwum

Zdaniem Mieczysława Kasprzaka wynik PSL do sejmiku nie jest dla ludowców najlepszy, ale wielu kandydatów związanych z PSL wygrało wybory na wójtów czy burmistrzów już w pierwszej turze. W wyborach do sejmiku wojewódzkiego PSL zdobyło teraz tylko 3 mandaty, podczas gdy 4 lata temu miała ich 9. Przypomnijmy, że jeden z mandatów trafił do Andrzeja Nepelskiego.

Wynik mógłby być dla nas lepszy – uważa poseł Kasprzak, ale tłumaczy to między innymi tym, że tegoroczne wybory zostały upolitycznione. PSL – jak twierdzi – w kampanii było najbardziej ze wszystkich ugrupowań atakowane przez polityków Prawa i Sprawiedliwości – także na Podkarpaciu.

Z kolei lider podkarpackiej PO poseł Zdzisław Gawlik zapowiedział dalsze otwieranie się jego ugrupowania na inne środowiska i pracę pod hasłem „człowiek jest najważniejszy”. Koalicja Obywatelska ma 5 radnych w sejmiku województwa – mandaty wywalczyli: Andrzej Szlęzak, Krzysztof Feret, Antoni Pikul, Piotr Tomański i Danuta Stępień. Radni Koalicji Obywatelskiej zapowiadają, że priorytetem będą dla nich nowe rozwiązania komunikacyjne i uporządkowanie sytuacji w służbie zdrowia.

elubaczow.com, TVP Rzeszów

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here