ARiMR: Pierwsi rolnicy z powiatu lubaczowskiego otrzymali zaliczki

0

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła w połowie października wypłatę 70-procentowych zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich za 2018 rok. Do rolników z powiatu lubaczowskiego trafiło już ponad 6,5 mln zł, a kolejnych 14,7 mln zł trafi w najbliższym czasie.

Fot. Archiwum.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa od 16 października wypłaca 70-procentowe zaliczki na poczet dopłat bezpośrednich za 2018 r. oraz płatności obszarowe z PROW 2014-2020. W tym roku w skali całego kraju o dopłaty bezpośrednie ubiega się ponad 1,3 mln rolników.

– W Województwie Podkarpackim na zaliczki czeka około 114,1 tys. beneficjentów. Naliczono już je dla ponad 85,6 tys. beneficjentów o łącznej wartości 188, 7 mln. zł – mówi Teresa Pamuła, dyrektor Podkarpackiego Oddziału Regionalnego ARiMR.

Część pieniędzy trafiła już także do rolników z powiatu lubaczowskiego.

– W powiecie lubaczowskim, do dnia 29 października br. Agencja wypłaciła 6 505 657 zł dla 2 516 rolników. Aktualnie, zaliczki zostały już naliczone dla kolejnych 2 094 producentów na kwotę 14 686 005,93 zł. Te pieniądze w najbliższym czasie znajdą się na kontach rolników. Ale to jeszcze nie koniec. Wkrótce pracownicy ARiMR naliczą dalsze zaliczki dla ok. 1000 osób. Wszystkie zaliczki zostaną wypłacone do końca listopada br. – informuje Mariusz Borowiec, kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Lubaczowie.

W sumie rolnicy w Polsce do końca listopada otrzymają oni ok. 10 mld zł w formie zaliczek z ogólnej puli 14,8 mld zł przeznaczonych w 2018 r. na dopłaty bezpośrednie. Pozostała część pieniędzy będzie wypłacana rolnikom sukcesywnie od 1 grudnia do czerwca 2019 r. Trwa także przekazywanie płatności z tytułu ONW, płatności rolnośrodowiskowej, rolno-środowiskowo-klimatycznej.

Pieniądze są przekazywane rolnikom na ich konta bankowe, na które ARiMR przekazywała dopłaty za ubiegły rok, bardzo ważne jest, aby numery rachunków były aktualne. Co roku zdarzają się sytuacje, w których pieniądze przekazywane rolnikom na ich konta bankowe wracają do ARiMR, ponieważ rachunek został zamknięty, a Agencja nie otrzymała o tym informacji. Agencja prosi, aby rolnicy upewnili się, że ARiMR zna ich aktualny numer rachunku bankowego.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here