ARiMR: Pierwsi rolnicy z powiatu lubaczowskiego otrzymali zaliczki

0

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła w połowie października wypłatę 70-procentowych zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich za 2018 rok. Do rolników z powiatu lubaczowskiego trafiło już ponad 6,5 mln zł, a kolejnych 14,7 mln zł trafi w najbliższym czasie.

Fot. Archiwum.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa od 16 października wypłaca 70-procentowe zaliczki na poczet dopłat bezpośrednich za 2018 r. oraz płatności obszarowe z PROW 2014-2020. W tym roku w skali całego kraju o dopłaty bezpośrednie ubiega się ponad 1,3 mln rolników.

– W Województwie Podkarpackim na zaliczki czeka około 114,1 tys. beneficjentów. Naliczono już je dla ponad 85,6 tys. beneficjentów o łącznej wartości 188, 7 mln. zł – mówi Teresa Pamuła, dyrektor Podkarpackiego Oddziału Regionalnego ARiMR.

Część pieniędzy trafiła już także do rolników z powiatu lubaczowskiego.

– W powiecie lubaczowskim, do dnia 29 października br. Agencja wypłaciła 6 505 657 zł dla 2 516 rolników. Aktualnie, zaliczki zostały już naliczone dla kolejnych 2 094 producentów na kwotę 14 686 005,93 zł. Te pieniądze w najbliższym czasie znajdą się na kontach rolników. Ale to jeszcze nie koniec. Wkrótce pracownicy ARiMR naliczą dalsze zaliczki dla ok. 1000 osób. Wszystkie zaliczki zostaną wypłacone do końca listopada br. – informuje Mariusz Borowiec, kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Lubaczowie.

W sumie rolnicy w Polsce do końca listopada otrzymają oni ok. 10 mld zł w formie zaliczek z ogólnej puli 14,8 mld zł przeznaczonych w 2018 r. na dopłaty bezpośrednie. Pozostała część pieniędzy będzie wypłacana rolnikom sukcesywnie od 1 grudnia do czerwca 2019 r. Trwa także przekazywanie płatności z tytułu ONW, płatności rolnośrodowiskowej, rolno-środowiskowo-klimatycznej.

Pieniądze są przekazywane rolnikom na ich konta bankowe, na które ARiMR przekazywała dopłaty za ubiegły rok, bardzo ważne jest, aby numery rachunków były aktualne. Co roku zdarzają się sytuacje, w których pieniądze przekazywane rolnikom na ich konta bankowe wracają do ARiMR, ponieważ rachunek został zamknięty, a Agencja nie otrzymała o tym informacji. Agencja prosi, aby rolnicy upewnili się, że ARiMR zna ich aktualny numer rachunku bankowego.

Ten baner wyświetlono 727 658 razy.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here