Za nami podkarpacki finał akcji „Światełko Pamięci dla Łyczakowa”

0

W miniony czwartek (25.10) do Oddziału TVP3 Rzeszów dostarczone zostały znicze zebrane w ramach akcji „Światełko Pamięci dla Łyczakowa”. Już po raz siódmy w to piękne przedsięwzięcie włączyła się Gmina Lubaczów. W sumie zebrano u nas ponad półtora tysiąca zniczy.

Fot. TVP3 Rzeszów

Tegoroczna akcja była wyjątkowa ze względu na przypadającą 100-rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, co dodatkowo zmotywowało darczyńców. Dzięki tak dużemu zaangażowaniu udało się przekazać rekordową liczbę zniczy bo ok. 1600, które w dzień Wszystkich Świętych rozświetlą polskie nekropolie we Lwowie (Cmentarz Orląt Polskich, Łyczakowski i Janowski), a także polskie groby m.in. w Strzelcyskach, Mościskach, Pnikucie, Niżankowicach i innych miejscowościach.

– Koordynująca akcję redaktor Beata Wolańska serdecznie podziękowała za przekazane znicze wręczając dyplomy dla wszystkich ofiarodawców. Samorząd Gminy Lubaczów również przyłącza się do podziękowań – czytamy na stronie Gminy Lubaczów.

Szczególne słowa uznania należą się darczyńcom, którzy z sercem i hojnością zaangażowali się w zbiórkę zniczy.

Wśród ofiarodawców znaleźli się: Lesław Weber Lider. FPHU. Producent zniczy, Delikatesy Centrum w Lubaczowie, Jan Szyk Zakład Instalacyjny Wod.-Kan. CO i Gaz, Marian Bobecki, Urząd Pocztowy w Lubaczowie, Miejskie Przedszkole nr 1 w Lubaczowie „Kraina uśmiechu, Niepubliczne Przedszkole „Kraina Malucha” w Dąbkowie, Miejskie Przedszkole nr 3 w Lubaczowie „Wesoła Trójeczka”, Barbara Thieme, OSP Dachnów, Elżbieta Hadel, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lisich Jamach, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Młodowie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Baszni Dolnej, Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Krowicy Samej, Społeczna Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym w Załużu, Pracownicy UG i GOK Lubaczów, Zespół Szkół Publicznych w Łukawcu, Leonard Sochań – Domus Lubaczów oraz osoby anonimowe.

elubaczow.com, lubaczow.com.pl

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here