Gmina Lubaczów: Dołącz do akcji „Światełko Pamięci dla Łyczakowa”

0

Trwa kolejna edycja akcji „Światełko Pamięci dla Łyczakowa”. Jest to wyraz pamięci o polskiej historii ziemi lwowskiej, a także rodzaj wsparcia dla mieszkających tam Polaków.

Fot. elubaczow.com

Samorząd Gminy Lubaczów zachęca do włączenia się w kolejną edycję akcji „Światełko Pamięci dla Łyczakowa”. Zachęcamy do przekazywania zniczy, które zostaną zawiezione do Lwowa, gdzie 1 listopada zapłoną na największych i najstarszych nekropoliach – Cmentarzu Łyczakowskim, Obrońców Lwowa (Orląt), Janowskim oraz innych.

Przedsięwzięcie to zostało zainspirowane przez dziennikarzy Polskiego Radia Lwów przy współpracy Polskiego Konsulatu we Lwowie. Akcja jest wsparciem dla mieszkających tam Polaków, a także wyrazem pamięci o polskiej historii ziemi lwowskiej.

Wydarzenie to przyciąga tysiące osób z Polski i zagranicy, które chętnie angażują się w pomoc w zbieraniu zniczy, które zostaną złożone w dzień Wszystkich Świętych przez wolontariuszy, nie tylko na grobach wybitnych i zasłużonych polskich osobistości, ale także na zapomnianych i bezimiennych mogiłach osób różnych narodowości i wyznań.

Koordynatorem tego projektu jest rzeszowski oddział Telewizji Polskiej, który przy współpracy środowisk patriotycznych i kresowych zawiezie zebrane znicze do Lwowa.

Do wzięcia udziału w akcji zapraszamy dzieci i młodzież szkolną wraz z nauczycielami, harcerzy, strzelców, przedsiębiorców, mieszkańców i samorządowców. Białe i czerwone znicze można składać w siedzibie Urzędu Gminy Lubaczów (ul. Jasna 1, Sekretariat pok. 4) do dnia 24 października br. do godz. 14:00. Koordynatorem akcji na terenie naszej gminy jest Gminny Ośrodek Kultury w Lubaczowie (ul. Kardynała Wyszyńskiego 25 – tel. 16 632 14 61 lub 515 253 637 – Dyrektor GOK).

Ofiarowane przez nas znicze zapłoną na mogiłach pozbawionych stałej opieki najbliższych, częstokroć już nieżyjących. Niech to „Światełko…” będzie symbolem pamięci Polaków o Rodakach tam spoczywających.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here