Po raz kolejny uporządkowali cmentarz w Niemirowie

1

Grupa wolontariuszy z powiatu lubaczowskiego udała się we wtorek (16.10) do Niemirowa na Ukrainie, by przed Świętem Wszystkich Świętych uprzątnąć miejscowy cmentarz. Kilka godzin intensywnej pracy dało naprawdę piękny efekt. Dzięki ich zaangażowaniu przywrócono do pierwotnego stanu dwa powalone nagrobki oraz ogrodzenie jednego z nich.

Fot. lubaczow.com.pl

Udział wolontariuszy w pracach na miejscowym cmentarzem spotykał się z uznaniem mieszkańców Niemirowa, którzy tego samego dnia czynili prace porządkowe na grobach swoich bliskich.

– Wśród uczestników wyprawy byli między innymi sołtysi z Krowicy Hołodowskiej i Budomierza wraz z mieszkańcami, dyrektor GOK w Starym Dzikowie oraz pracownicy GOK w Lubaczowie – czytamy na stronie gminy Lubaczów.

Nekropolia w Niemirowie powoli odzyskuje swój dawny blask dzięki cyklicznym akcjom sprzątania. Jest dobry przykład do naśladowania oraz dbałości o inne cmentarze, zwłaszcza te, gdzie częstokroć są groby opuszczone i przez nikogo nie pielęgnowane.

Przed uroczystością Wszystkich Świętych na cmentarzu tym zapłoną znicze jako wyraz naszej pamięci o rodakach tam spoczywających.

elubaczow.com, lubaczow.com.pl

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here