Znamy kolejnych gości Filmowego Zdroju

0

Organizatorzy Filmowego Zdroju na prośbę uczestników wydarzeń zmienili godziny projekcji filmowych. Podając dokładny „rozkład” zaprezentowali gwiazdy, które w najbliższym czasie odwiedzą Horyniec-Zdrój. Wśród nich m.in. Mateusz Damięcki.

Trwający od września Filmowy Zdrój – Obraz Niepodległości, czyli przegląd filmów wraz z warsztatami filmowymi i spotkaniami z zaproszonymi gośćmi, potrwa do 25 listopada. W ramach cyklu już spotkaliśmy się m.in. z Januszem Zaorskim czy Aleksandrą Paszkowską. Do uzdrowiskowej miejscowości naszego powiatu przyjadą jeszcze: Mateusz Damięcki, Michał Mróz, Robert Birkholc i Jakub Gierszał. Jaka tematyka będzie poruszana, kiedy i o której godzinie odbędą się spotkania? Przedstawiamy poniżej:

20.10. 2018 (sobota), godz. 14.30

Warsztat filmoznawczy „Tematyka społeczno-polityczna w filmach Polskiej Szkoły Animacji” połączony z projekcją wybranych filmów Jana Lenicy, Waleriana Borowczyka, Daniela Szczechury i in. Prowadzenie: Michał Mróz – filmoznawca z Zespołu Badań nad Filmem w Instytucie Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego.

3.11.2018 (sobota), godz. 14.30

Projekcja filmu „Przedwiośnie” (2001; reż. Filip Bajon) oraz spotkanie z aktorem Mateuszem Damięckim.

4.11.2018 (niedziela), godz. 14.30

Projekcja filmu „Gorączka” (1980; reż. Agnieszka Holland) oraz warsztat filmoznawczy prowadzony przez Roberta Birkholca – filmoznawcę z Zespołu Badań nad Filmem w Instytucie Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego.

24.11. 2018 (sobota), godz. 14.30

Projekcja filmów Krzysztofa Kieślowskiego „Krótki film o zabijaniu” i „Krótki film o miłości”.

25.11. 2018 (niedziela), godz. 14.30

Projekcja filmu „Wszystko, co kocham” (2009; reż. Jacek Borcuch) oraz spotkanie z reżyserem filmu i aktorem Jakubem Gierszałem.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here