Dyżurny z Lubaczowa drugi w policyjnych zawodach

1

Komisarz Andrzej Farion z Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie zajął drugie miejsce w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji o miano najlepszego dyżurnego.

Kom. Andrzej Farion na zdjęciu trzeci od lewej, fot. KWP Rzeszów

Każdego dnia dyżurni jednostek Policji podejmują istotne decyzje w sprawach, od których zależy bezpieczeństwo mieszkańców. Dlatego też, służba na tym stanowisku wymaga od funkcjonariusza szczególnego zaangażowania, odpowiedzialności i doświadczenia.

Wczoraj (17.10) w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie odbywały się zmagania mające na celu wyłonienie najlepszego podkarpackiego dyżurnego. Eliminacje wojewódzkie patronatem objęli Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego. W rywalizacji udział wzięło 21 funkcjonariuszy reprezentujących komendy powiatowe i miejskie województwa podkarpackiego.

Jednodniowe zmagania podzielone zostały na dwa etapy: część teoretyczną – polegającą na rozwiązaniu testu składającego się z 60 pytań oraz część praktyczną – obejmującą symulację pracy dyżurnego na stanowisku kierowania. Funkcjonariusze odbierali zgłoszenia telefoniczne. W tym zadaniu sprawdzane były przede wszystkim umiejętności radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych oraz postępowania zgodnie z określonym algorytmem. Chodziło o przyjęcie zawiadomienia dotyczącego próby samobójczej i groźby wysadzenia budynku.

Zwycięzcą został nadkom. Henryk Przyboś – dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Sanoku, II miejsce zajął kom. Andrzej Farion z Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie, a III miejsce przypadło asp. szt. Markowi Brzezińskiemu z Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli.

elubaczow.com KWP Rzeszów


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here