ARiMR: Ruszył nabór wniosków o premię na rozpoczęcie działalności pozarolniczej

0

Od poniedziałku (15.10) w rzeszowskim oddziale regionalnym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa można składać wnioski o przyznanie premii na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej. Kwota wsparcia wynosi 100 tys. zł.

Fot. Archiwum.

Pieniądze, o które można ubiegać się w regionalnych oddziałach wojewódzkich ARiMR, mają pomóc w założeniu firmy. Nabór wniosków, który Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła 15 października potrwa do 13 listopada. W ramach tego wsparcia można zajmować się m.in.: sprzedażą detaliczną prowadzoną w niewyspecjalizowanych sklepach z przewagą żywności, sprzedażą produktów nierolniczych, rzemiosłem, rękodzielnictwem, prowadzeniem obiektów noclegowych turystycznych i miejsca krótkotrwałego zakwaterowania, usługami opieki nad dziećmi, osobami starszymi, niepełnosprawnymi, działalnością informatyczną, architektoniczną i inżynierską, usługami rachunkowości, księgowymi, audytorskimi, technicznymi działalnością weterynaryjną.

O premię na rozpoczęcie działalności pozarolniczej mogą ubiegać się rolnicy, domownicy, małżonkowie rolnika, którzy m.in. podlegają ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie, nieprzerwanie co najmniej od 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy.

Osoby zainteresowane złożeniem wniosku o premię mogą kontaktować się w tej sprawie także z Biurem Powiatowym ARiMR w Lubaczowie.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here