Leśnicy z Podkarpacia siatkarskimi mistrzami Polski

0

Już po raz drugi w historii siatkarskich rozgrywek leśników, drużyna RDLP w Krośnie zdobyła mistrzowski tytuł. W zespole wystąpiło dwóch zawodników z Nadleśnictwa Oleszyce.

XI Mistrzostwa Polski Leśników w Piłce Siatkowej odbyły się w Kołobrzegu w dniach 9-11 października br. W zawodach uczestniczyło 18 drużyn reprezentujących wszystkie regionalne dyrekcje LP oraz Dyrekcję Generalną LP. Poszczególne reprezentacje rozlosowano do czterech grup. Ekipa z Krosna trafiła do grupy A razem z Katowicami i Radomiem oraz ubiegłorocznym mistrzem – Szczecinem. Po rozegranych meczach w systemie każdy z każdym leśnicy z Krosna zajęli I miejsce w grupie, co dawało im prawo do gry w ćwierćfinale. Na drodze do półfinału stanęła drużyna z RDLP Toruń, którą krośnianie pokonali wynikiem 2:0 i tym samym uzyskali awans. W walce o finał przeciwnikiem podkarpackiej drużyny byli leśnicy z Gdańska. Po zwycięskim meczu krośnianie znów stanęli na parkiecie przeciwko drużynie RDLP Szczecin.

– Najwięcej emocji było w meczu finałowym z leśnikami z Pomorza zachodniego; to w końcu ubiegłoroczni mistrzowie, którzy zażarcie bronili tytułu – opowiada Tadeusz Maksymowicz z Nadleśnictwa Oleszyce, kapitan drużyny. – Pierwszy set z wyraźną przewagą wygrali szczecinianie, ale my walczyliśmy do końca. Po słabszym początku drugiej partii zmobilizowaliśmy się i w końcówce doprowadziliśmy do remisu.

Set rozstrzygający miał kilka piłek meczowych, z których ostatnia była skutecznie wykorzystana przez Marcina Pliżgę z Nadleśnictwa Kolbuszowa. Zawodnik ten został wyróżniony tytułem MVP turnieju.

W drużynie leśników z Podkarpacia wystąpili dwaj zawodnicy z Nadleśnictwa Oleszyce – Tadeusz Maksymowicz i Marcin Maksymowicz.