Zebrali ponad 100 litrów krwi na 100-lecie odzyskania Niepodległości

4

Na początku roku postawili sobie cel – do grudnia zebrać 100 litrów krwi z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Pulę zapełnili szybciej niż przewidywali. W czwartek (11.10) odbył się finał akcji STO NA STO.

Członkom HDK PCK „Krwinka” do zapełnienia puli brakowali kilkanaście litrów, dlatego w czwartkowy poranek na płycie Rynku pojawił się krwiobus, by krwiodawcy mogli podzielić się najcenniejszym darem. Po południu w sali teatralnej Konkatedry Prezes Klubu Małgorzata Strycharz ogłosiła, że udało się zrealizować cel. Pulę zasilali nie tylko członkowie „Krwinki”, ale także partnerzy akcji: Football Academy, Rycerze Kolumba, Klub HDK ze Starego Dzikowa, ZS w Lubaczowie.

Podczas podsumowania akcji STO NA STO nie zabrakło wyrazów uznania i wręczono odznaczenia. W uroczystości wziął udział rekordzista, który przez całe swoje życie oddał ponad 100 litrów krwi. Finał akcji urozmaiciła część artystyczna, którą przedstawiła młodzież działająca w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie.

AH, elubaczow.com

Zobacz także

4 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here