W Rzeszowie wręczono dziś (12.10) nagrody w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny 2018. Z rąk Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla specjalne wyróżnienie otrzymały połączone siły dwóch „naszych” festiwali – Folkowiska i Cieszanów Rock Festiwalu. Cieszanów został nagrodzony za nowatorskie podejście do turystyki, jednocześnie czerpiące inspirację z tradycji i kultury regionu.

Zadowolenia z otrzymania nagrody nie kryje Burmistrz Miasta i Gminy Cieszanów Zdzisław Zadworny.

– Dzięki tym wyjątkowym imprezom Cieszanów rozpoznawany jest w całej Polsce. Przybywa do nas coraz więcej turystów, a wśród naszych mieszkańców rośnie duma z wyjątkowości naszego regionu – mówi.

Oba festiwale są magnesem, który do gminy Cieszanów przyciąga ponad 15 tys. gości z różnych zakątków Polski, a nawet świata.

– Gorajec, niewielka wieś, w której na co dzień mieszka zaledwie 35 osób stał się rodzajem uniwersytetu ludowego, folkowej stolicy, która tętni życiem przez cały rok – mówi dyrektor festiwalu Folkowisko Marcin Piotrowski.

Zarówno Folkowisko jak i CRF wyróżniają się z grona licznych festiwali swoją innowacyjnością. Oprócz muzyki z najwyższej światowej półki, zapewniają olbrzymią dawkę wysokiej jakości warsztatów, rajdów, konkursów, a co najważniejsze wyjątkowej rodzinnej atmosfery. Dzięki temu każdy może znaleźć tu coś dla siebie. Obie imprezy także doskonale radzą sobie na płaszczyźnie marketingowej i promocyjnej oraz w aspekcie pozamuzycznych atrakcji.

– W trakcie Cieszanów Rock Festiwalu wspaniałą robotę robią wolontariusze działający w naszym CITY NGO, dzięki nim festiwal tętni życiem przez 24 godziny” – opowiada dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie Tomasz Róg.

Na kolejne lata festiwale snują plany rozszerzenia strefy festiwalowej i organizacji wydarzeń otwartych dla szerszej publiczności. W gminie Cieszanów chcą też mocno postawić na rozwój bazy noclegowej m.in. poprzez tworzenie nowych gospodarstw agroturystycznych.

Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna do ocenienia najlepszych produktów turystycznych Podkarpacia zaprosiła ekspertów z branży turystycznej, przedstawicieli samorządu, wyższych uczelni, lokalnych mediów oraz Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, spośród licznie zgłoszonych produktów turystycznych – popularnych imprez cyklicznych, pakietów turystycznych (wycieczki), atrakcji i szlaków turystycznych, kapituła wybrała najbardziej wyjątkowe, atrakcyjne oraz przede wszystkim przyjazne dla turystów.

Prestiżowe wyróżnienia w obszarze turystyki – Certyfikaty POT otrzymały:
– Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła w Uhercach Mineralnych za wyjątkowe połączenie tradycji i nowoczesnych rozwiązań,
– Bractwo Flisackie pw. Św. Barbary w Ulanowie za wykorzystanie potencjału turystycznego tradycji regionu,
– Biuro podróży Pawuk – pakiet wycieczek: „Przygoda w Bieszczadach” za innowacyjne podejście do tworzenia pakietów turystycznych.


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here