„Wołosi na ziemi lubaczowskiej” – zobacz zdjęcia z ciekawego eventu w Radrużu

0

W niedzielę (07.10) w Zespole Cerkiewnym w Radrużu zorganizowano ciekawe wydarzenie. W ramach inicjatywy pt.: „Wołosi na ziemi lubaczowskiej” przygotowano m.in. gry i zabawy edukacyjne dla dzieci.

Fot. Tomasz Mielnik

Wydarzenie rozpoczęło się otwarciem wystawy zatytułowanej „Wołosi na ziemi lubaczowskiej”. Tematyka wystawy skupiona została na śladach dawnej bytności Wołochów na terenach współczesnego powiatu lubaczowskiego, których najwięcej zachowało się w nazewnictwie. Uzupełnieniem wystawy był wykład dra Zygmunta Kubraka pt.: „Zajęcia ludności we wsiach lubaczowskich na prawie wołoskim”. Prezentowany był także film dokumentalny „Łowcy miodu” poświęcony tradycyjnym metodom hodowli pszczół.

Na miejscu można było zobaczyć także owce i pszczoły z lokalnych gospodarstw Agnieszki Kapel i Franciszka Szynala. Dla dzieci przygotowane były gry i zabawy edukacyjne. Goście mogli skosztować ponadto lokalnych słodkości przygotowanych przez Koło Gospodyń z Radruża.

Galeria zdjęć, fot. Tomasz Michalski.

Inicjatywa pt.: „Wołosi na ziemi lubaczowskiej” została zrealizowana w ramach projektu „Szlak kultury wołoskiej” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego partnerem wiodącym jest Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia „Pro Carpathia”.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here