Rosjanki i Holendrzy Drużynowymi Mistrzami Świata w Warcabach

0

W Horyńcu-Zdroju zakończyły się już Drużynowe Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Warcabach. Złote medale zdobyły reprezentacje Rosji i Holandii. Uroczyste udekorowanie zwycięzców odbyło się w niedzielny wieczór.

Drużynowymi Młodzieżowymi Mistrzami Świata w kategorii dziewcząt została reprezentacja Rosji w składzie: Ajupova Rufina, Bolshakova Aliona, Aprosimova Sandaara, drugie miejsce reprezentacja Białorusi w składzie: Yakubovich Yana, Lazovik Yana, Nikalayeva Viktoryia, trzecie miejsce dla Chin w składzie: Zhang You, Li Zhengyi, Jiang Zhou. Reprezentacja Polski I zajęła ósme, a Polska II dziesiąte miejsce.

Fot. River Studio

W kategorii chłopców Mistrzami Świata została reprezentacja Holandii w składzie: Slump Jitse, Weistra Machiel, Hageman Emre, drugie miejsce reprezentacja Rosji: Psurtsev Ivan, Ilin Daniil, Zaika Savva, trzecie miejsce dla Białorusi: Semyaniuk Michael, Trubnikau Ivan, Vydzerka Heorhi. Polska miała w tej kategorii trzy reprezentacje, które zajęły miejsca: 10, 11 i 13.

Sponsorzy i darczyńcy Mistrzostw: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Fundacja Lotto, Fundacja Orlen Dar Serca.

Zawodnicy z różnych zakątków świata przebywali w Horyńcu-Zdroju przez nieco ponad tydzień. W tym czasie nie tylko rywalizowali, ale także zwiedzali okolicę.

Organizatorzy: Polski Związek Warcabowy, LKS UNIA Horyniec-Zdrój, Gmina Horyniec-Zdrój.

Zobacz także

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here