Magdalena Grzebałkowska o Komedzie i nie tylko w MBP

0

W czwartkowy (04.10) wieczór w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubaczowie odbyło się spotkanie z Magdaleną Grzebałkowską. Dziennikarka, reporterka, ceniona autorka mówiła m.in. o swojej najnowszej książce poświęconej Krzysztofowi Komedzie.

Fot. MBP w Lubaczowie

Magdalena Grzebałkowska jest autorką m.in. znakomitej biografii ks. Jana Twardowskiego „Ksiądz Paradoks”, bestsellerowej biografii Zdzisława i Tomasza Beksińskich „Beksińscy. Portret podwójny”, czy reporterskiej opowieści o najbardziej dramatycznym roku XX stulecia „1945. Wojna i pokój”.

Czytelnikom lubaczowskiej biblioteki opowiedziała m.in. o swojej najnowszej książce, poświęconej niezwykłemu kompozytorowi Krzysztofowi Komedzie pt. „Komeda. Osobiste życie jazzu.”  Wyjaśniła, czym był jazz dla pokolenia Komedy oraz jakie miejsce w jego życiu zajmowała muzyka. Odniosła się również do relacji łączących Komedę ze środowiskiem muzyków, z kobietami w jego życiu.

Autorka zdradziła czytelnikom także tajniki pracy reportera, mówiła o tym jak zdobywa informacje do swoich książek, z jakich źródeł korzysta i jak wyglądała jej droga zawodowa, od reportera piszącego dla Dużego Formatu po autorkę bestsellerowych reporterskich biografii. Opowiedziała o pracy nad pierwszymi tekstami, przedstawiła swoich mistrzów, od których się uczyła i którym zawdzięcza swój sukces zawodowy tj. Małgorzata Szejnert i Mariusz Szczygieł.

Wszystkich, którzy nie znają twórczości Magdaleny Grzebałkowskiej zapraszamy do Biblioteki. Książki autorki są dostępne w naszym księgozbiorze – zachęca placówka.

Spotkanie odbyło się w ramach programu dotacyjnego Instytutu Książki –Dyskusyjne Kluby Książki.

Więcej zdjęć znajdziecie na stronie mbplubaczow.pl.

elubaczow.com, MBP w Lubaczowie

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here