Kolejne drogi miejskie w Lubaczowie będą wyremontowane

25

W Lubaczowie wyremontowane zostaną kolejne ulice. Już wybrano wykonawcę, który odnowi część dróg, na kolejną ogłoszono przetarg.

Fot. Archiwum

Gmina Miejska Lubaczów ogłosiła przetarg na „Przebudowę i budowę dróg o nawierzchni bitumicznej na terenie miasta Lubaczowa”. Zadanie podzielone zostało na dwie części. Pierwsza z nich dotyczyła rewitalizacji nawierzchni dróg i parkingów na ul. Kasztanowej, Sikorskiego, Witosa, Żuki, Dębickiego oraz łącznika do ul. Mickiewicza. Wykonana zostanie także nawierzchnia bitumiczna na drodze wewnętrznej dz. nr ewid. gruntów 3284/22 (boczna od ul. Kościuszki przy PUP) i przebudowana nawierzchnia parkingów przy ul. Wł. Jagiełły (w ramach Budżetu Obywatelskiego). Druga część zadania polegała na przebudowie dróg gminnych os. Mazury II – ul. Kasztelańska i św. Królowej Jadwigi.

W sumie do przetargu stanęły trzy firmy. Do wykonania części I wybrano firmę Budowa Dróg i Mostów Gospodarstwo Agroturystyczne „SWOBODA” Sp. z o.o. z Pruchnika, która zaproponowała zrealizowanie zadania za 474 530,06 zł. Z kolei zaproponowane oferty cenowe wykonania części II przekroczyły kwotę, jaką władze miejskie przeznaczył na to zadanie, dlatego postanowiono o jego unieważnieniu. We wtorek (2.10) pojawił się odrębny przetarg na odnowę tych dróg. Mamy nadzieję, że tym razem uda się wybrać firmę, która wyremontuje ul. Kasztelańską i św. Królowej Jadwigi na Mazurach.

AH, elubaczow.com


25 komentarze

  1. Artykuł zapewne sponsorowany na czas wyborów. Takie pytanie: na ul. Starzyny (za Strażą Pożarną) też robią drogę. Wykonawca zrobił wykopy postawił krawężniki i tyle go widziano od 3 tygodni. Ludzie jeśli się da (mają wysokie zawieszenie) jeżdżą przez obcą posesję lub chodzą pieszo po kilkaset metrów w błocie bo przy takiej aurze. Zapewne wykonawcy jest kryty bo ma termin długi wykonania, ale po co było rozkopywać drogę skoro jej od razu nie robi?? Pytanie 2 gdzie jest burmistrz i co z tym robi?? Pytanie 3 gdzie jest radny lub kandydaci?? Jest pole do popisu dla kandydatów i promocji. Pozdro 600

  2. Co to znaczy kolejne drogi? Te odcinki były przecież ujęte w budżecie i chwalił się nimi już burmistrz w swojej gazecie nie raz. Po prostu za chwilę skończy się rok i zacznie padać śnieg także czas najwyższy na te realizację.Nowum by było jakby wreszcie ktoś zainteresował się kolejnymi mieszkańcami mającymi drogi gorsze niż w zapadłej wsi .

  3. Nie sądzę, że ten artukuł jest sponsorowany, to laurka, jako dowód przyjaźni redakcji i urzędu. W tej chwili dostrzegam, głębsze problemy, dotyczące nadchodzących wyborów, znane doskonale z przeszłości. Przedwyborcze mydlenie oczu, jakąś tanią pianką. Chodzi o „basen”, a właściwie szkielet basenu. Otóż, zakres prac, będących przedmiotem zamówienia, obejmował wzniesienie szkieletu plus wykopanie i zabetonowanie niecki za uwaga 2ml, gdzie większość, kosztów to pustaki ( najdroższe w historii Polski) . Nie ma rozpisanego przetargu na 2 etap prac, czyli płytki okna ect. CZYLI BASEN TO W RZECZYWISTOŚCI będzie stan surowy, pic na wode, bo zawsze można powiedziec; gmina nie ma środków na kontynuowanie prac ;( Jeśli chodzi o inne niejasności względem tego projektu, są to między innymi wymagania, dla podwykonawcy. Wygrał, kto miał wygrać, nadmienię tylko że ten przetarg mogła zrealizować każda budowlano-usługowa firma przez żadnego przeszkolenia, ani znajomości tematu, wystarczyło miec firmę i referencje. TO JEST ŻAŁOSNE. Punktem 2) w moim wywodzie, jest budźet miejski, który dostępny jest na stronie um. Wyobraźcie sobie, że miasto każdorocznie przeznaczacie 29 000 tys zł, na podróże po Polsce wodzów naszego miasta, tj ok 2500 tys, miesięcznie…. Na tirach, czy paliwie rakietowym jezdzicie? Jest jeszcze wiele innych kwestii, które mogłabym poruszyć, ale juz nie chce mi sie rozpisywać, w każdym razie robią nas wszystkich w ciula, pod naszym nosem, a my im na to pozwalamy, nie komentując tego szeroko, albo milczac na te tematy wymownie. To nie jest gmina Lubaczów, tylko Księstwo Lubaczowskie, ABW I CBŚ się wami powinni zająć. ! Aha a co do wyników przetargu na remont drogi, wyniki juz 17/10. Trzymam kciuki, żeby jeszcze przed wyborami, skrobnąć kawałek drogi 😉

    • Chyba w tym swoim wywodzie źle zapisałeś/aś kwoty na podróże. Trzeba w nich wyrzucić słowo tys, bo 29 000 tys. zł to jest tyle samo co 29 milionów zł (ponad połowa wszystkich wydatków miasta w ciągu całego roku), a 2500 tys. to 2,5 mln. Powinno być 29 000 i 2500, a to nie są wcale duże kwoty, zwłaszcza że obejmują podróże wszystkich pracowników.

      • Większość, moich przyjaciół dawno zdążyła opuścić to miejsce, bo nie ma pracy, perspektyw, a nawet możliwości załatwienia sobie pracy. Gmina wykonuje zadania publiczne, każda informacja związana z jej działaniem, odbywa się w sposób jawny i ogólnodostępny. Tak samo mogę zweryfikować, działania każdego miasta w Polsce, porównywać je ze sobą. Skorzystałam z przysługującego mi prawa.

  4. Ha ha przebudowa dróg na os.Mazury II — jakich dróg???? tam nie ma dróg, trzeba je dopiero zrobić. Czekamy już 11 lat na drogi, obiecują zrobić( jakieś odcinki) ulic : Kasztelańska i Królowej Jadwigi, na roboty kolejnych ulic przyjdzie nam czekać kolejne lata. Poprawiają drogi inne, a my jeździmy jak w średniowieczu.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here