O Wołochach w Zespole Cerkiewnym w Radrużu

0

„Wołosi na ziemi lubaczowskiej. Kim byli, czym się zajmowali, co po nich pozostało?” – to główny temat spotkania, które odbędzie się w niedzielę (7.10) w Zespole Cerkiewnym w Radrużu.

Fot. Tomasz Mielnik

Odpowiedzi na zadane pytania szukać będziemy od godz. 11:00. Wtedy rozpocznie się otwarcie wystawy „Wołosi na ziemi lubaczowskiej” połączone z wykładem dra Zygmunta Kubraka. Historyk opowiadać będzie o zajęciach ludności zamieszkującej wsie założone na prawie wołoskim. Następnie, o godz. 12:30 wyświetlony zostanie film pt. „Łowcy miodu”. Tego dnia będzie również możliwość przyjrzenia się i zadania pytań pasjonatom z dziedziny hodowli owiec, hodowli pszczół oraz budowniczego instrumentów. Odbędą się warsztaty poświęcone bartnictwu i pszczelarstwu. Z kolei dla dzieci przygotowano gry i zabawy edukacyjne „Gdzie jest baranek” i „Pszczoły”.

Spotkanie, na które zaprasza Muzeum Kresów w Lubaczowie, organizowane jest w ramach projektu „Szlak Kultury Wołoskiej” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

AH, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here