O Wołochach w Zespole Cerkiewnym w Radrużu

0

„Wołosi na ziemi lubaczowskiej. Kim byli, czym się zajmowali, co po nich pozostało?” – to główny temat spotkania, które odbędzie się w niedzielę (7.10) w Zespole Cerkiewnym w Radrużu.

Fot. Tomasz Mielnik

Odpowiedzi na zadane pytania szukać będziemy od godz. 11:00. Wtedy rozpocznie się otwarcie wystawy „Wołosi na ziemi lubaczowskiej” połączone z wykładem dra Zygmunta Kubraka. Historyk opowiadać będzie o zajęciach ludności zamieszkującej wsie założone na prawie wołoskim. Następnie, o godz. 12:30 wyświetlony zostanie film pt. „Łowcy miodu”. Tego dnia będzie również możliwość przyjrzenia się i zadania pytań pasjonatom z dziedziny hodowli owiec, hodowli pszczół oraz budowniczego instrumentów. Odbędą się warsztaty poświęcone bartnictwu i pszczelarstwu. Z kolei dla dzieci przygotowano gry i zabawy edukacyjne „Gdzie jest baranek” i „Pszczoły”.

Spotkanie, na które zaprasza Muzeum Kresów w Lubaczowie, organizowane jest w ramach projektu „Szlak Kultury Wołoskiej” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

AH, elubaczow.com

Ten baner wyświetlono 727 658 razy.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here