Małgorzata Kubiszyn zdobyła Mistrzostwo Europy w Nordic Walking

3

W austriackim Bleiburgu zabrzmiał polski hymn, bo Małgorzata Kubiszyn z Wólki Krowickiej stanęła na najwyższym miejscu na podium sobotnich (29.09) Mistrzostw Europy w Nordic Walking.

Fot. Archiwum prywatne

Na starcie zameldowało się w sumie ponad 100 osób. Sportowcy rywalizowali na dwóch dystansach – 5 i 10 km. Małgorzata Kubiszyn zmierzyła się z sześcioma koleżankami z Polski i zawodniczkami z Włoch, Austrii, Niemiec i Słowenii na tym dłuższym. Choć Austria ma górzyste tereny, to trasa zawodów wiodła na równinie. Na cały dystans składały się trzy okrążenia, częściowo po asfalcie, a po części miękkim gruntem.

– Musiałam umiejętnie rozłożyć swoje siły. Z jednej strony chciałam wysunąć się na prowadzenie, z drugiej strony, uważałam jednak, by do końca trasy nie zabrakło mi energii. – relacjonuje nam Małgorzata Kubiszyn.

Zwycięstwo to dla zawodniczki z powiatu lubaczowskiego owoc ciężkiej pracy, sumiennych treningów i wielu wyrzeczeń.

– Tytuł Mistrzyni Europy nie przyszedł mi łatwo. Walka była zacięta, poziom przygotowania i kondycji zawodniczek wyrównany, dlatego rywalizacja trwała do ostatniego metra. Wszystkie kobiety wystartowały szybko, pewnie i z determinacją, gotowe osiągnąć zamierzony cel. Usłyszeć hymn Mazurka Dąbrowskiego stojąc na podium i trzymając polską flagę, to naprawdę ogromne przeżycie. Nie osiągnęłabym tego wszystkiego, gdyby nie pomoc i wsparcie męża oraz całej rodziny, za co ogromnie jestem im wdzięczna. – mówi Małgorzata Kubiszyn.

AH, elubaczow.com


3 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here