Gmina Cieszanów: Nowy rok szkolny w nowych warunkach

1

Uczniowie z gminy Cieszanów po wakacjach ujrzeli nowe oblicze swoich szkół. Placówki w Kowalówce, Niemstowie, Nowym Siole i Nowym Lublińcu zostały wyremontowane dzięki środkom unijnym.

Chcąc podwyższyć komfort nauczania w gminie Cieszanów oraz zaoszczędzić na rachunkach za prąd, lokalne władze postanowiły aplikować o środki unijne na ten cel. Dofinansowanie udało się uzyskać w ramach projektu „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w Gminie Cieszanów”, którego głównym celem było zwiększenie efektywności energetycznej budynków oraz poziomu produkcji energii z odnawialnych źródeł. Za sprawą poprawy izolacji termicznej, modernizacji c.o., wymiany opraw świetlnych na energooszczędne i montażu instalacji paneli fotowoltaicznych znacznie zmniejszy się ilość zużywanej energii. Dzięki inwestycji placówki zyskały nowe oblicze, z którego cieszą się nie tylko uczniowie.

W ostatnich tygodniach odbyły się uroczystości związane z zakończeniem inwestycji, a Szkoła Podstawowa w Nowym Lublińcu otrzymała sztandar i imię gen. Antoniego Jeziorańskiego.

Gmina Cieszanów otrzymała z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 kwotę 2 992 203,16 zł, a wartość całego projektu to 4 008 207,79 zł.

AH, elubaczow.com

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here