W niedzielę (30.09) w Horyńcu-Zdroju uroczyście otwarto Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostwa Świata w Warcabach. W miejscowym Parku Zdrojowy pojawili się reprezentanci 12 ekip narodowych.

Do Horyńca-Zdroju w ostatnich dniach przyjechali reprezentanci 12 krajów, którzy w niedzielę (30.09) uczestniczyli w oficjalnym otwarciu Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Świata w Warcabach. W Parku Zdrojowym pojawiły się flagi takich państw jak: Rosja, Holandia, Chiny, Mongolia, Białoruś, Łotwa, Ukraina, Estonia, Litwa, Włochy, Kazachstan i Polska.

– To młodzieżowa czołówka warcabów, która walczy o laur najlepszej warcabowej reprezentacji na świecie. Ceremonia otwarcia miała uroczysty charakter, uformowana została kolumna z reprezentacjami, która defiladą przeszła przez centrum Horyńca-Zdroju do amfiteatru w Parku Zdrojowym. Tam zostały oficjalnie zaprezentowane przed publicznością reprezentacje – informują w komunikacie prasowym organizatorzy mistrzostw.

Podczas ceremonii, główni koordynatorzy Mistrzostw – Marlena Golenia i Jerzy Zaborniak – wręczyli pamiątkowe medale osobom, które wcześniej pomagały w rozwijaniu warcabów w Horyńcu-Zdroju. To właśnie dzięki ich pracy i zaangażowaniu, po dwóch latach od  organizacji Mistrzostw Polski, dziś Horyniec-Zdrój jest gospodarzem imprezy o randze światowej i gości najlepszych warcabistów z całego globu. Słowa uznania dla organizatorów i życzenia dla uczestników mistrzostw skierował także wiceminister sportu Jarosław Stawiarski w liście, który odczytała Marlena Golenia.

Oficjalna ceremonia to dopiero zapowiedź sportowych emocji, które będą towarzyszyć zawodnikom przez najbliższy tydzień. Zwycięzcy udekorowani zostaną w niedzielę 7 października podczas ceremonii zamknięcia mistrzostw.

Głównymi sponsorami mistrzostw są: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Fundacja Lotto, Fundacja Orlen Dar Serca, Podkarpacki Oddział Regionalny ARiMR.

Organizatorzy: Polski Związek Warcabowy, LKS UNIA Horyniec-Zdrój, Gmina Horyniec-Zdrój.

Gośćmi specjalnymi ceremonii otwarcia byli: prezes Polskiego Związku Warcabowego Magda Pawłowska, wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz, Teresa Pamuła dyrektor Podkarpackiego Oddziału Regionalnego ARiMR oraz przedstawiciele władz samorządowych: radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Andrzej Nepelski, starosta lubaczowski Józef Michalik, wójt gminy Horyniec-Zdrój Robert Serkis oraz przewodniczący Rady Gminy Horyniec-Zdrój Grzegorz Woźny.

Zdjęcia z ceremonii otwarcia możecie zobaczyć na oficjalnym profilu mistrzostw.

Zobacz także

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here