Budomierz: Udaremniono przemyt blisko 5,5 tys. paczek papierosów

0

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej (KAS) podczas kontroli na przejściu granicznym w Budomierzu udaremnili przemyt blisko 5,5 tys. paczek papierosów. Kontrabandę wyceniono na ponad 74 tys. zł.

W miniony piątek (28.09) funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Oddziału Celnego w Budomierzu skierowali do kontroli, wjeżdżający do Polski, samochód osobowy marki opel na polskich numerach rejestracyjnych. Działania kontrolne funkcjonariuszy wspomagał pies Jake, wyszkolony do wyszukiwania wyrobów tytoniowych, który w charakterystyczny sposób zaznaczył potencjalne miejsce ukrycia papierosów. Okazało się, że w przerobionej podłodze samochodu ukrytych zostało 5469 paczek papierosów. Kierujący pojazdem, 37- letni obywatel Ukrainy, nie przyznał się do własności przemycanego towaru. Jak wyjaśnił, miał go jedynie przewieźć przez granicę.

Mężczyźnie grozi nie tylko przepadek przemycanego towaru, ale także przerobionego do przemytu pojazdu. Służba Celno-Skarbowa wszczęła przeciwko 37-latkowi postępowanie karne-skarbowe oraz zwróciła się do Straży Granicznej z wnioskiem o wydanie decyzji zobowiązującej cudzoziemca do powrotu.

elubaczow.com, KAS


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here