Fot. Archiwum.

Dziś w godzinach popołudniowych na stronie internetowej Państwowej Komisji Wyborczej opublikowano ostatnią kandydatkę, która będzie ubiegać się o fotel wójta gminy. Tym samym znamy wszystkie osoby, które w najbliższych wyborach powalczą o fotel włodarza gmin powiatu lubaczowskiego.

Najwięcej chętnych jest do objęcia funkcji burmistrza Lubaczowa – o kierowanie stolicą powiatu przez kolejną kadencję ubiega się pięciu kandydatów. W pozostałych gminach obecni włodarze rywalizować będą w pojedynkach „jeden na jeden”. W Cieszanowie, Horyńcu-Zdroju, Narolu, Oleszycach i Starym Dzikowie swoich kandydatów w kontrze do obecnych wójtów i burmistrzów wystawił Komitet Wyborczy Prawa i Sprawiedliwości. W Gminie Wielkie Oczy z obecnym wójtem w szranki stanął 28-letni Albert Hawrylak z KWW Nasza Gmina Wielkie Oczy. Dość nieoczekiwanie rywala w wyborach doczekał się Wójt Gminy Lubaczów Wiesław Kapel – jest nim startujący z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego Józef Krygowski.

Poniżej prezentujemy listy kandydatów na wójtów i burmistrzów opublikowanych na stronie internetowej Państwowej Komisji Wyborczej.

Gmina Cieszanów:

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Nazwa komitetu
Miejsce zamieszania
1. Kudyba Wiesław 52 KW Prawo i Sprawiedliwość
Chotylub
2. Zadworny Zdzisław 56 KW Wyborców
Gmina Cieszanów
Dachnów

Gmina Horyniec-Zdrój:

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Nazwa komitetu
Miejsce zamieszania
1. Golenia Marlena Anna 34 KW Prawo i Sprawiedliwość
Horyniec-Zdrój
2. Serkis Robert Marek 43 KW Wyborców
Razem Zmieniamy Horyniec
Horyniec-Zdrój

Gmina Lubaczów:

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Nazwa komitetu
Miejsce zamieszania
1. Kapel Wiesław Krzysztof 49 KW Prawo i Sprawiedliwość
Lisie Jamy
2. Krygowski Józef 53 KW Polskie Stronnictwo Ludowe
Załuże

Gmina Stary Dzików:

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Nazwa komitetu
Miejsce zamieszania
1. Jabłoński Tomasz Krzysztof 39 KW Prawo i Sprawiedliwość
Stary Dzików
2. Małecka Barbara Danuta 53 KW Wyborców B. Małeckiej
Gmina Bez Podziałów
Stary Dzików

Gmina Wielkie Oczy:

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Nazwa komitetu
Miejsce zamieszania
1. Hawrylak Albert 28 KW Wyborców
Nasza Gmina
Wielkie Oczy
Wielkie Oczy
2. Lorenc Tomasz Andrzej 41 KW Wyborców
Rozwój Gminy
Wielkie Oczy
Wielkie Oczy

Miasto Lubaczów:

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Nazwa komitetu
Miejsce zamieszania
1. Antonik Alicja Barbara 59 KW Prawo i Sprawiedliwość
Lubaczów
2. Dobrowolski Paweł Marek 50 KW Wolni i Solidarni
Lubaczów
3. Hass Zbigniew Józef 54 KW Wyborców
„Czas na zmiany”
Lubaczów
4. Małecki Marek Stanisław 48 KW Wyborców
Porozumienie dla Lubaczowa
Lubaczów
5. Szpyt Krzysztof Antoni 53 KW Wyborców
Samorząd Lubaczowski
Lubaczów

Miasto i Gmina Narol:

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Nazwa komitetu
Miejsce zamieszania
1. Dominik Grzegorz Leon 35 KW Prawo i Sprawiedliwość
Jędrzejówka
2. Woś Stanisław Andrzej 57 KW Wyborców
Samorząd Gminy Narol
Narol

Miasto i Gmina Oleszyce:

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Nazwa komitetu
Miejsce zamieszania
1. Babula Stanisław 61 KW Prawo i Sprawiedliwość
Oleszyce
2. Gryniewicz Andrzej 45 KW Wyborców
Przyszłość Gminy Oleszyce
Oleszyce

15 komentarze

  1. Panu szpytowi juz pociegujemy. Realizuj hmmmm. Szkoda tylko ze pracownicy mzgkim nie otrzymali za jego kademcji zadnej podwyzki to raz. Otrzymal ja tylko i to dwukrotnie mąż ksiegowej to dwa. Teraz pan szpyt ma zamiar kupic przedsiebiorstwo uslug komunalnych aby dalej zaciagac wieksze dlugi a tym samym zrobic nowe moejsca pracy swoim kolegom. To trzy.

    • Burmistrz nie daje podwyżek pracownikom komunalnej, tylko dyrektor, więc ze swoimi bólami wybierz się do niego. „Teraz pan szpyt ma zamiar kupic przedsiebiorstwo uslug komunalnych aby dalej zaciagac wieksze dlugi a tym samym zrobic nowe moejsca pracy swoim kolegom.” Co za pierdoły? Kupować firmę, żeby zaciągać długi?? Co ma piernik do wiatraka? „Zrobić” nowe miejsca pracy? Jakie miejsca pracy?? Gościu, zmień dilera, albo przestań chlać ukraińską wódę z kanistra, bo twój mózg już nie daje rady. O ile go w ogóle masz. A pisanie czyjegoś nazwiska z małej litery świadczy o wyjątkowym buractwie.

  2. Ogólnie trzeba się by było spytać, Pana burmistrza Lubaczowa, że skoro w tym roku 2018 nie zaciągano kredytów na aktualne zobowiązania (tylko na spłatę poprzednich zobowiązań) a przez kilka lat wcześniejszych było brane kredyty na obecne zobowiązania i spłatę poprzednich.
    To zastanawiające jest to, że w 2018 roku budżet miasta wyszedł na 0 (wydatki, dochody), czy to tylko taka fikcja wyborcza (bo mamy 2 inwestycje które pochłoną lekko 10 mln z budżetu). Czyli od 2019 roku będzie znowu kredyt, tylko tak 4-5 mln na aktualne zobowiązania i 2,5 mln na spłatę poprzednich? Polecam poprzeglądać budżet miasta i przetargi na kredyty, bo zdziwiłem się, że nagle w 2018 roku, miasto zbilansowało budżet pomimo 2 dużych inwestycji…

  3. UWAGA!! ACHTUNG ACHTUNG!!

    Zrobiłem risercz w powiecie popytałem ludzi z różnyc gmin i oto są wyniki!!!

    Gmina Cieszanów: Zadworny Zdzisław (niestety)
    Gmina Horyniec-Zdrój: Serkis Robert (uffffffffffffff!)
    Gmina Lubaczów: Kapel Wiesiek (nie było innego)
    Gmina Stary Dzikow: Małecka Barbara
    Gmina Wielkie Oczy: Hawrylak Albert (ucałowania dla żony Tomka)
    Miasto Lubaczów: Szpyt Krzysztof (a mogliśmy mieć ułożonego Dobrowolskiego)
    Miasto i Gmina Narol: Dominik Grzegorz (Panie Woś Panu już podziękujemy)
    Miasto i Gmina Oleszyce: Gryniewicz Andrzej (Stachu podziękuj PiSowi – po co ci lon był????)

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here