Narol: Na Psich Górkach powstanie park rekreacyjno-turystyczny

0

W Lipsku w gminie Narol w przyszłym roku powstanie park rekreacyjno-turystyczny. Umowę na dofinansowanie tej inwestycji podpisano początkiem września. Wartość projektu to ponad 420 tys. zł.

Pierwszy w gminie Narol park rekreacyjno-turystyczny z prawdziwego zdarzenia powstanie na terenie „Psich Górek”. Inwestycja pn. „Zagospodarowanie terenu gminnego na potrzeby utworzenia parku rekreacyjno-turystycznego w Lipsku” przewiduje stworzenie miejsca do wypoczynku i rekreacji. Ma ono być wizytówką gminy i zachęcać mieszkańców oraz turystów do korzystania z jego walorów. Projekt przewiduje uporządkowanie terenu, wyznaczenie ciągów pieszych i pieszo-jezdnych oraz placów. Pojawią się nowe nasadzenia drzew, krzewów i pnączy oraz ozdobne rabaty. Park wyposażony zostanie w ławki, siłownię zewnętrzną, plac zabaw i przepiękny amfiteatr z zadaszeniem. W planach jest ujęte ponadto wprowadzenie elementów rekreacji ruchowej i wypoczynku, ale także edukacji kulturalnej oraz przyrodniczej. Wartość projektu opiewa na kwotę 423 667,44 zł.

Zadanie współfinansowana będzie ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Umowa na przyznanie pomocy została zawarta w dniu 3 września 2018 r. pomiędzy Zarządem Województwa Podkarpackiego a Rybacką Lokalną Grupą Działania „Roztocze”.

elubaczow.com, narol.pl

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here