Dzięki współpracy polskich i ukraińskich służb zatrzymano 11 imigrantów

0

Dzięki współdziałaniu polskich i ukraińskich służb granicznych udało się zatrzymać 11 nielegalnych imigrantów z Turcji. Wpadło także 4 organizatorów przerzutu.

Fot. BiOSG

W poniedziałek (24.09) ukraińscy funkcjonariusze z Placówki w Hruszowie powiadomili Placówkę Straży Granicznej w Lubaczowie o prowadzonych przez siebie działaniach mających na celu zatrzymanie grupy imigrantów zmierzających w stronę polskiej granicy. Funkcjonariusze z Lubaczowa włączyli się do akcji po polskiej stronie granicy. Jak się okazało chwilę później, służbom granicznym Ukrainy udało się zatrzymać 11-osobową grupę imigrantów narodowości tureckiej. W tym samym czasie funkcjonariusze z Lubaczowa zatrzymali po polskiej stronie dwa pojazdy i czterech organizatorów przerzutu. Okazali się nimi obywatele Turcji posiadający niemieckie tytuły pobytowe.

Dzięki szybkiej wymianie informacji między polsko-ukraińskimi służbami oraz zgromadzonym dowodom czterej zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty organizowania nielegalnego przekroczenia granicy. Cała czwórka przyznała się do zarzucanego czynu i dobrowolnie poddała karze 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu jej wykonania na okres próby dwóch lat.

Aktualnie, zgodnie z procedurą, organizatorzy przerzutu – obywatele Turcji (mający legalny pobyt w Niemczech), oczekują na przekazanie w drodze readmisji z powrotem do Niemiec.

elubaczow.com, BiOSG


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here