Ruszy termomodernizacja przychodni w Lubaczowie

0

Strasząca swoim wyglądem przychodnia przy ul. Kopernika w Lubaczowie wkrótce wypięknieje i stanie się bardziej eko. Budynek przejdzie termomodernizację. Wniosek Gminy Miejskiej Lubaczów znalazł się na 17 miejscu listy projektów, które spełniły kryteria i uzyskały dofinansowanie ze środków RPO WP.

– Dotychczasowy stan techniczny i energetyczny budynku jest dalece niezadowalający. Budynek wykazuje znaczne straty energii cieplnej, co spowodowane jest nieocieplonymi ścianami i stropodachem oraz nieefektywną instalacją centralnego ogrzewania. – piszą na oficjalnej stronie internetowej miasta urzędnicy.

Prace mają polegać na dociepleniu ścian zewnętrznych, ścian fundamentowych, stropodachu wentylowanego, częściowej wymianie pozostałej stolarki okiennej i drzwiowej oraz modernizacji instalacji grzewczej. Przeprowadzony remont pozwoli na zaoszczędzenie energii cieplnej (ok. 721,49 GJ/rok) i zmniejszenie rocznego zużycia energii pierwotnej w budynkach publicznych (KWh/rok] (CI 32) 220 460,00 KWh/rok).

Wartość projektu wynosi 864 259,36 zł, a otrzymane dofinansowanie to 597 252,39 zł. Środki pochodzić będą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here