Pieśni Maryjne – VII Regionalny Przegląd Chórów – ostatnie dni na zgłoszenia

0

Tylko do najbliższego piątku (28.09) można zgłosić swój udział w VII Regionalnym Przeglądzie Chórów. Pieśni Maryjne wybrzmią w lubaczowskiej konkatedrze w drugą niedzielę października.

Fot. Iwona Buczko, arch.

Centrum Kulturalne w Przemyślu, Parafia Konkatedralna w Lubaczowie oraz Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie organizują już po raz siódby Regionalny Przegląd Chrów, którego tematyką będą pieśni maryjne. Przegląd ma charakter konkursu i skierowany jest do chórów amatorskich działających na terenie archidiecezji przemyskiej oraz diecezji: sandomierskiej, zamojsko-lubaczowskiej i rzeszowskiej. Odbędzie się on 14 października w miejscu wyjątkowym jakim jest Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Łaskawej – Konkatedra w Lubaczowie. Żeby wziąć w nim udział należy wysłać jednak zgłoszenie do 28 września.

Inicjatywa przeglądu zrodziła się z potrzeby serca, aby pokazać jak żywe są tradycje chóralne w poszczególnych miejscowościach oraz umożliwić pasjonatom śpiewu konfrontacje z innymi chórami. Nieprzypadkowe jest miejsce oraz tematyka przeglądu – Sanktuarium Lubaczowskie. Znajduje się w nim kopia obrazu Matki Boskiej Łaskawej z Katedry we Lwowie, przed wizerunkiem której złożył swe śluby król Jan Kazimierz, zawierzając Polskę Jej opiece. Miejsce to jest świadkiem naszej historii i tożsamości, szczególnym miejscem, gdzie królować będzie śpiew chóralny wielbiący Oblicze Najświętszej Maryi Panny Łaskawej Lwowskiej. – informują organizatorzy.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje nasza redakcja.

Regulamin oraz karty zgłoszeń są dostępne na stronie www.ck.przemysl.pl.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here