O „Perspektywach dla rozwoju” w Baszni Dolnej

5

W piątkowe (21.09) popołudnie w Baszni Dolnej odbyła się konferencja gospodarcza pod hasłem „Perspektywy dla rozwoju”. W jej trakcie mówiono o praktycznych aspektach prowadzenia biznesu oraz szansach jakie stoją przed przedsiębiorcami w najbliższym czasie.

W piątkowe popołudnie do Przystanku Kresy w Baszni Dolnej zjechali przedsiębiorcy z różnych zakątków powiatu lubaczowskiego, przedstawiciele instytucji okołobiznesowych, specjaliści z różnych branż, samorządowcy i zaproszeni goście. Wśród nich Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Adam Hamryszczak i Poseł na Sejm RP Anna Schmidt Rodziewicz. Zebranych przywitał Wójt Gminy Lubaczów Wiesław Kapel oraz radna Rady Miejskiej w Lubaczowie Alicja Antonik wraz z przedsiębiorcą Mariuszem Łeski, którzy współprowadzili konferencję.

Pierwszą prelekcją był wykład prof. dr hab. Leszka Kopciucha na temat kreatywności w biznesie. Później rozmawiano m.in. o „Konstytucji dla biznesu”, zmianach w przepisach podatkowych (mechanizm split payment, jednolity plik kontrolny, koszty uzyskania przychodów dla twórców, zaświadczenia o rozliczeniach kontrahenta, ryczałt od najmu) oraz regulacjach prawnych dotyczących zatrudniania obcokrajowców. Praktycy z branży przedstawili także skuteczne metody weryfikacji kontrahentów oraz wyjaśnili ostatnie zmiany w zapisach dotyczących ochrony danych osobowych.

Do przedsiębiorców swoje wystąpienie skierowała także Poseł na Sejm RP Anna Schmidt-Rodziewicz, która mówiła o działaniach rządowych skierowanych właśnie do mikro, małych i średnich przedsiębiorców.

– Stawiamy na politykę zrównoważonego rozwoju. Stawiamy na rozwój Polski Wschodniej, właśnie na takie powiaty jak powiat lubaczowski – mówiła parlamentarzystka Prawa i Sprawiedliwości.

Zaznaczyła, że w powiecie lubaczowskim jest ogromny potencjał wśród przedsiębiorców i właśnie dlatego dzisiaj odbywa się ta konferencja z udziałem wiceministra Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju.

Swoje wystąpienie miał także Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Adam Hamryszczak. Mówił on m.in. o konkretnych programach, które są skierowane do przedsiębiorców oraz działaniach nakierowanych na innowacyjne inicjatywy w biznesie.

Galeria zdjęć, fot. Tomasz Mielnik.

5 komentarze

  1. już wkrótce wszyscy młodzi co wyjechali z powiatu lubaczowskiego wrócą, Polska się świetnie rozwija a zwłaszcza podkarpacie …Widać to na przykładzie Lubaczowa …. mega inwestycje, strefy przemysłowe, praca dla wszystkich, rozrywka, po prostu eldorado ….

    trzeba głosować na PIS bo to najlepsze co mogło spotkać podkarpacie….

  2. Człowieku skończ pitolić,ludzie wracają i niestety wyjeżdżają dalej,tu się nic nie zmieniło,stary układ funkcjonuje,a te parę inwestycji czy remontów to już dawno trzeba było zrobić,to co widzisz to wynik emigracji bo wysyłamy pieniądze rodzinom,jakby nie to Lubaczów wyglądał by dużo gorzej,skończ tą promocje bo ja w Lubaczowie widzę prostytucję polityczną wczoraj w PO dziś w PISe,tak że w nocy żonie pokazuj jaki jesteś kozak a nie się tutaj pocisz, bajki to dzieciom synu

  3. Chciałbym się zapytać czemu na tej konferencji jest tak mało młodych ludzi z pomyslem na życie oraz czy ktoś z osób będących na tej konferencji był chociaż raz na jakichkolwiek targach pracy czy rozwojowo-inwestycyjnych? Być moze Pan wójt W.Kapel był i to tyle.
    Ja jeżdżę na takie targi kiedy tylko mam możliwość, zbieram informacje ponieważ jestem młody, ambitny i chciałbym otworzyć swoją działalność.
    Kilka razy zadałem na takich targach pytanie czego brakuje w naszym mieście aby firmy mogły się rozwijać. I za każdym razem ta sama prosta odpowiedź brakuje nam dobrze rozwiniętej infrastruktury drogowej droga prawie od naszego kochanego miasta do Jarosławia jest dziurawa i nikt tego nie zmienia od lat. Rzeszów rozwija się dlatego że prowadzi do niego autostrada A4 a kilka kilometrów od centrum powstało lotnisko, przy którym tereny inwestycyjne wykupują zagraniczne firmy przeznaczając ogromne kwoty na budowę nowych fabryk A co za tym idzie miejsc pracy.

  4. Choć nazwa mówi, że była to konferencja gospodarcza, ale tak naprawdę to była to konferencja polityczna, przed wyborcza. Przedsiębiorców można policzyć na palcach, cała reszta co członkowie partii politycznej. Fajnie dowiedzieć się czegoś nowego na temat zmian w przepisach ZUS czy podatkowych, ale ta akcja miała na celu promowanie kandydatów, którzy startują w wyborach 2018. Tak poza tym, zgadzam się, że droga do Jarosławia to nasza pięta achillesowa i odpowiednie władze powinny natychmiast się tym zająć.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here