Pyszny tort, ciepły poczęstunek i zaskakujący występ “Niezapominajek” – to wczorajsze punkty programu obchodów pierwszych urodzin Domu Dziennego Pobytu w Cieszanowie. Seniorzy jako pionierzy tego projektu mogli celebrować ten wyjątkowy dzień wraz z przybyłymi gośćmi.

Dom Dziennego Pobytu w Cieszanowie obchodził wczoraj (20.09) swoje pierwsze urodziny. Seniorzy z gminy Cieszanów wspólnie celebrowali to święto. Najpierw o godz. 12:00 w kościele św. Wojciecha odbyła się msza święta, a tuż po niej zebrani goście udali się do wyremontowanej synagogi, która od 1 września 2017 roku służy jako miejsce ich spotkań. W budynku czekał na nich ciepły poczęstunek oraz szampan. Nie zabrakło również przemówień przybyłych gości m.in. burmistrza Cieszanowa Zdzisława Zadwornego, Andrzeja Nepelskiego – radnego Sejmiku Województwa Podkarpackiego i dyrektor placówki – Anity Wolanin. Część artystyczną uświetnił lokalny zespół “Niezapominajki”.

Dom Dziennego Pobytu zaspokaja potrzeby towarzyskie, kulturowe, rekreacyjne i edukacyjne. Już drugiego dnia po otwarciu tego miejsca odbyło się Narodowe Czytanie “Wesela”.

“Seniorzy na co dzień zajmują się tworzeniem rękodzieła, poprzez które starają się przekazywać tradycję, kulturę i wartości. Odbywają się zajęcia integracyjne z dziećmi
i młodzieżą przez co możemy się wzajemnie uczyć.” – mówi dyrektor Domu Dziennego Pobytu w Cieszanowie.

Piękne i kolorowe dzieła wykonane przez seniorów ozdabiają nie tylko mury synagogi, ale również wiele pobliskich instytucji czy domów.

“Drzwi do naszego budynku są zawsze otwarte, serdecznie zapraszamy do wspólnie, miło spędzonych chwil”. – mówi Pani Anita Wolanin.

Małgorzata Łeska, Leonard Stępień

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here