Już wkrótce rusza VII edycja Programu Stypendialnego

0

Od 8 października br. do Stowarzyszenia Rozwoju Edukacji, które działa przy Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie, będzie można składać wnioski o stypendium w siódmej już edycji Programu Stypendialnego. Do uczniów z powiatu lubaczowskiego trafi 9 czeków stypendialnych.

Od 2011 roku Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji działające przy Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie organizuje Program Stypendialny, który ma na celu przede wszystkim wspieranie rozwoju edukacji oraz uzdolnień uczniów powiatu lubaczowskiego.

Funkcjonując w tej intencji, najzdolniejszej młodzieży przyznawane są stypendia. W tegorocznej edycji wysokość stypendium wynosi 1500 zł, a kwota ta wypłacana jest w dziesięciu ratach, co miesiąc. Głównym sponsorem Programu Stypendialnego jest Bank Spółdzielczy w Lubaczowie, który chce przyznać cztery stypendia dla uczniów wybitnie uzdolnionych w dziedzinach matematyczno-ekonomicznych. Środki na kolejne stypendia pochodzą z wpłat od innych Darczyńców. Dodatkowo, jak w ubiegłym roku planowane jest przyznanie stypendium dla ucznia uzdolnionego sportowo oraz dla ucznia uzdolnionego artystycznie. Działania stowarzyszenia objęte są Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Lubaczowskiego Józefa Michalika.

Władze Stowarzyszenia zachęcają do wsparcia tej inicjatywy. Środki można wpłacać na konto:

Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji w Lubaczowie
Nr rach.: 66 9101 0003 2001 0016 1655 0001
Z dopiskiem: Darowizna na rzecz Programu Stypendialnego.

Na stronie internetowej Stowarzyszenia: www.stowarzyszenie.lo-lubaczow.pl znajdują się dokumenty do pobrania: regulamin, wniosek, plan rozwoju i oświadczenie. Dokumenty można składać od 08.10.2018 do 19.10.2018, w godzinach 10.00 – 14.00 w pokoju administracji w Liceum Ogólnokształcącym w Lubaczowie.


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here