Robert Sobolewski szefuje przeworskim policjantom

0

Od ponad tygodnia Komendantem Powiatowym Policji w Przeworsku jest podins. Robert Sobolewski. Rozkaz o powołaniu na stanowisko wręczył mu Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie insp. Henryk Moskwa podczas uroczystej zbiórki.

Fot. KPP Przeworsk

Komendant wojewódzki Rzeszowie insp. Henryk Moskwa wręczył podinsp. Robertowi Sobolewskiemu rozkaz o powołaniu na stanowisko komendanta powiatowego w Przeworsku i odebrał meldunek o objęciu stanowiska w poniedziałek (10.09). Podczas uroczystości insp. Marek Mendoń pożegnał się ze sztandarem przeworskiej komendy oraz zameldował komendantowi wojewódzkiemu o zdaniu obowiązków.

Ceremonia rozpoczęła się od meldunku złożonego Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Rzeszowie insp. Henrykowi Moskwie oraz wprowadzenia sztandaru. Po powitaniu gości przez nadkom. Bogusława Pisarczyka – Komendanta Komisariatu Policji w Sieniawie, nastąpiło odczytanie rozkazów o odwołaniu ze stanowiska Komendanta Powiatowego Policji w Przeworsku insp. Marka Mendonia oraz powołaniu na to stanowisko podinsp. Roberta Sobolewskiego. Następnie odchodzący komendant pożegnał się ze sztandarem jednostki, a obejmujący stanowisko przywitał się. Obaj złożyli meldunki komendantowi wojewódzkiemu insp. Henrykowi Moskwie.

Podinsp. Robert Sobolewski ma 47 lat, jest żonaty. W policji służy od 27 lat. Swoją karierę rozpoczął w Komendzie Powiatowej Policji w Jarosławiu, gdzie służył 5 lat. Następnie służbę pełnił w Komendzie Powiatowej Policji w Lubaczowie. Od samego początku związany jest z pionem kryminalnym. Ostatnio zajmował stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Oleszycach. Od 1 czerwca br. pełnił obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Przeworsku.

elubaczow.com, KPP Przeworsk

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here