Na stronie internetowej Państwowej Komisji Wyborczej publikowane są pierwsze listy kandydatów na radnych w tegorocznych wyborach samorządowych. Znamy już pełną listę kandydatów Komitetu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwości na radnych Rady Powiatu Lubaczowskiego.

Okręg nr 1 (Miasto Lubaczów).

Numer na liście Nazwisko i imiona Wiek Miejsce zamieszkania
1. SWATEK-CZERNECKI Adam Jan 58 Lubaczów
2. ŁESKI Mariusz 46 Lubaczów
3. MAZURKIEWICZ Gabriela Jolanta 55 Lubaczów
4. BUTYŃSKA Danuta Elżbieta 53 Lubaczów
5. CIOCH Wojciech Marek 60 Lubaczów
6. KOPCIUCH Irena Danuta 48 Lubaczów

Okręg nr 2 (Gmina Lubaczów, Gmina Oleszyce, Gmina Stary Dzików, Gmina Wielkie Oczy).

Numer na liście Nazwisko i imiona Wiek Miejsce zamieszkania
1. GMYREK Zygmunt Adam 60 Basznia Dolna
2. GORAJ Henryk 64 Nowy Dzików
3. ZAGROBELNY Stanisław 62 Oleszyce
4. OZIMEK Józef Marian 57 Stary Dzików
5. TABACZEK Marta 40 Karolówka
6. NIZIERSKI Henryk Mirosław 42 Krowica Sama
7. SKOCZYŃSKA Alina 50 Łukawiec
8. SZULARZ Wanda 53 Lisie Jamy
9. CZAJKOWSKA Małgorzata 55 Stary Dzików

Okręg nr 3 (Gmina Cieszanów, Gmina Horyniec-Zdrój, Gmina Narol).

Numer na liście Nazwisko i imiona Wiek Miejsce zamieszkania
1. STRUMIDŁO Stanisław Piotr 64 Jedrzejówka
2. LANGNER Marta Renata 49 Horyniec-Zdrój
3. BROŹ Barbara 46 Cieszanów
4. ŻUKOWICZ January 68 Lubaczów
5. LEJA Renata Elżbieta 44 Dachnów
6. KRYWKO Roman Stefan 53 Dachnów
7. WOJTYSZYN Piotr Stanisław 36 Horyniec-Zdrój
8. SKALSKI Janusz Adam 66 Lubaczów

Opracowano na podstawie danych Państwowej Komisji Wyborczej, pkw.gov.pl.

Sukcesywnie będziemy prezentować kolejne listy kandydatów. Zachęcamy także do śledzenia artykułów w naszym serwisie WYBORY SAMORZĄDOWE 2018.


15 komentarze

 1. Średnia wieku z panem Wojtyszynem (lat 36): 53,91
  Średnia wieku bez pana Wojtyszyna (lat 36): 54,7

  Na 23 kandydatów, siedmiu ma 60 i więcej lat, w tym najstarsza pani w wieku 68 lat.

  Taki obraz PiSu, tacy ludzie później nami rządzą, tacy ludzie decydują o tym, jak wygląda życie młodych, którzy mają ten region ratować przed wyludnieniem. Reprezentanci obywateli XXI wieku, reprezentanci, którym w większości pewnie obsługa smartfona sprawia problem, a rynek pracy pamiętają głównie (i to jak przez mgłę) z czasów komuny.

  To tylko jeden z powodów, dla których młodzi ludzie z miasta emigrują, a bardzo dobry przykład na to, dlaczego Lubaczów nazywany jest miastem emerytów.

  Oszukujcie się ludzie dalej, że grono 60-latków będzie w stanie zrozumieć i stworzyć warunki w mieście, które zachęcą nowe pokolenia do zakładania tu rodzin i układania sobie życia. Ci ludzie w większości nie rozumieją już do końca świata, w którym żyją i jak ten świat dziś funkcjonuje, na czym się opiera.

  Miasto emerytów dla emerytów, a kandydaci tylko tą powszechną opinię potwierdzają.

 2. @G problem leży zupełnie gdzie indziej, niż Ty piszesz. To nic nadzwyczajnego, że komitety wystawiają ludzi starszych, ich zdaniem „pewniejszych”. Kłopot w tym, że ludzie młodzi nie chcą się angażować w wybory, unikają kandydowania. Uważają, że „ktoś” powinien to zrobić za nich, oczywiście ktoś równie młody. Pokaż mi jeden komitet (biorąc pod uwagę również listy gminne) założony przez osoby młode. Czy to taki problem się skrzyknąć i wypełnić kilka formularzy? A potem, proszę bardzo, można przekonywać mieszkańców do swoich racji, pokazywać błędy rządzących, oferować własny program. A tak we wszystkich komentarzach ludzi młodszego pokolenia przebijają się te same zarzuty: brak młodych, znowu staruchy, niczego nie zrobią dla młodych itp. Chciałoby się zmian, ale to powinien robić „ktoś”, my nie mamy czasu. Ale i tak wszystko wiemy najlepiej. Tylko co z tego? Nieobecni nie mają racji!

  • To jest bardziej złożony problem, niż „nie ma młodych, bo im się nie chce”.

   Młodzi są, sam ostatnio podpisywałem listę poparcia dla kogoś młodszego ode mnie, a sam nawet 30 lat nie mam. Skrzyknięcie komitetu to też nie jest „ot tak”. Problem z lokalna drobną polityką polega na tym, że nie tylko mamy starych kandydatów, ale także starych wyborców, którzy od dekad głosują i będą głosować na „swoich” czy to z PSL, czy to z PIS, bo ci kandydaci są ich mentalną reprezentacją.

   To, jak obecnie wygląda polityka lokalna, to są lata zaniedbań i uprzykrzania polityki młodym ludziom. Brak edukacji w tym temacie także ma ogromne znaczenie. „Beton polityczny” to nie jest fikcyjne pojęcie, tylko polska szara rzeczywistość. I przez ten beton przebić się nie jest łatwo, a powodów jest wiele – wiek wyborców, zaangażowanie wyborców, zniechęcenie młodych ludzi do polityki itp. itd.

   Realia takich miejscowości jak Lubaczów, to wiele pokoleń ludzi, którzy uwielbiają kiełbasę wyborczą, a ich wizja państwa i rządzenia to „daj daj daj, dopłaty, zasiłki, 500+, dotacje, należy się, państwo powinno zapewnić, państwo powinno dać”. To jest zupełne przeciwieństwo tego, czego oczekuje teraz młode pokolenie, czyli „państwo powinno się ode mnie odwalić”. Kandydatura kogoś „z młodych” rozbija zazwyczaj się na samym początku, gdy zamiast krzyczeć ile da, zaczyna mówić ile zamierza oszczędzić przez ograniczenie rozdawnictwa. To jest beton nie tylko polityczny, tkz. leśnych dziadków, ale też beton wyborczy, czyli ludzi, którzy na tych dziadków od dekad głosują.

 3. PIS TO NAJLEPSZE CO MOGŁO PRZYDARZYĆ SIĘ POLSCE!

  OBY WYGRALI WSZYSTKO CO MOŻNA WYGRAĆ ….

  TYLKO W TAKI SPOSÓB POLSKA BĘDZIE POLSKĄ!!!

  jeszcze tylko przeprowadzić polexit i wyjść z tej masońskiej unii nikomu nie potrzebnej a psującej wszystko co polskie!!!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here