„Perspektywy dla rozwoju” – w piątek konferencja gospodarcza w Baszni Dolnej

3

Perspektywy oraz wyzwania dla rozwoju przedsiębiorczości na terenie miasta i gminy Lubaczów, z uwzględnieniem zmian w obowiązujących przepisach – taki temat będzie miała piątkowa konferencja gospodarcza, która odbędzie się w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej. Z przedsiębiorcami spotka się m.in. wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak.

Minister Adam Hamryszczak spotka się z przedsiębiorcami w Baszni Dolnej.

Organizatorzy konferencji przygotowali wiele ciekawych prelekcji. O tym „Dlaczego warto być kreatywnym” będzie mówił prof. dr hab. Leszek Kopciuch. Po jego wystąpieniu zostaną omówione ułatwienia dla przedsiębiorców, które zostały wprowadzone w „Konstytucji dla biznesu”. Praktyczne aspekty dotyczące m.in. działalności nierejestrowanej i ulgi na start omówi Irena Kopciuch – kierownik Biura Terenowego ZUS w Lubaczowie. Przedsiębiorcy będą mogli dowiedzieć się więcej także na temat zmian w przepisach podatkowych – specyfikę mechanizmu split payment czy jednolitego pliku kontrolnego oraz zagadnień kosztów uzyskania przychodów dla twórców, zaświadczeń o rozliczeniach kontrahenta, ryczałtu od najmu przedstawi Naczelnik Urzędu Skarbowego w Lubaczowie Witold Półchłopek.

Kolejnymi zagadnieniami będą zmiany w prawie pracy oraz zasady zatrudniania obcokrajowców, ochrona danych osobowych w świetle rozporządzenia RODO, skuteczne metody weryfikacji kontrahentów i zasady windykacji oraz dochodzenie wierzytelności, które przedstawią praktycy prowadzący specjalistyczne kancelarie.

W przerwie przewidziano także wystąpienie Poseł na Sejm RP Anny Schmidt-Rodziewicz i Ministra Adama Hamryszczaka – Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.

Początek konferencji w piątek 21 września o godz. 15:00 w Przystanku Kresy w Baszni Dolnej. Szczegóły na plakacie.

3 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here