Fizjoterapia w Centrum Medycznym KORMED

0

Pacjenci Centrum Medycznego Kormed w Lubaczowie, przy ulicy Kościuszki 141/7 mogą skorzystać z profesjonalnych zabiegów fizjoterapii, które pozwolą przywrócić sprawność fizyczną. Pomoże w tym wykwalifikowana kadra i profesjonalny sprzęt.

Kormed dla wygody pacjentów oferuje Terapię Radialnymi Falami Uderzeniowymi. Stosuje się ją w przewlekłych schorzeniach mięśni oraz ścięgien, takich jak: zespół bolesnego barku, łokieć tenisisty/golfisty, bóle kręgosłupa, ból ścięgna Achillesa, zapalenia ścięgien, ostroga piętowa, punkty spustowe.

Świadczone są również zabiegi z krioterapii miejscowej ciekłym azotem. Metoda ta wykorzystuje naturalne reakcje obronne organizmu na działanie bardzo niskich temperatur. Polega na miejscowym schłodzeniu tkanek za pomocą par azotu o temperaturze -160°C . Stosuje się ją w leczeniu schorzeń reumatycznych, chorób układu ruchu, urazów, obrzęków, oparzeń.

Chcąc prowadzić kompleksową fizjoterapię pracownie Kormed wyposażone zostały w lampę Sollux i laser punktowy. Laseroterapia wykorzystuje, w swym działaniu, promieniowanie podczerwone o szerokim zakresie zastosowania w leczeniu: ostrych i przewlekłych stanów zapalnych stawów oraz tkanek miękkich, stanów pourazowych, przyspiesza gojenie się ran. Działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo. Z kolei Lampa sollux emituje światło widzialne i podczerwień. Wyposażona jest w filtry ze szkła w kolorach czerwonym i niebieskim. Światło niebieskie działa przeciwbólowo, a czerwone łagodzi stany zapalne i przyśpiesza gojenie ran.

Wspomagając regenerację kości, stawów, mięśni, nerwów w Kormed stosuje się Magnetoterapię – pole magnetyczne niskiej częstotliwości. Zabieg poprawia ukrwienie, działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie.

Z kolei na ukrwienie tkanek i złagodzenie bólu wykorzystuje się Elektrolecznictwo, czyli różnego rodzaju prądy lecznicze. Prowadzone są zabiegi Jonoforeza, Galwanizacja, Prądy Diadynamiczne, Prądy Interferencyjne, Prąd Kotza, Prąd Tens, Prąd Traberta.

Specjaliści świadczący usługi w Centrum Medycznym Kormed poprzez oferowane, indywidualnie dobrane zabiegi u każdego pacjenta mają na celu odzyskanie najwyższej sprawności i poprawę jakości życia poprzez zastosowanie również Kinezyterapii polegająca na leczeniu ruchem. Podstawą są tu ćwiczenia ruchowe: w odciążeniu (UGUL), ogólno usprawniające, izometryczne, czynne z oporem, czynne wolne, czynno-bierne, na przyrządach i indywidualne z terapeutą.

Materiał partnera

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here