Zespół Szkół w Lubaczowie świętował w piątek (14.09) 50. rocznicę nadania imienia gen. Józefa Kustronia. W trakcie uroczystości odsłonięto pamiątkową tablicę oraz oddano do użytku zmodernizowany budynek internatu.

Uroczystość rozpoczęła msza święta, której przewodniczył J.E. Ks. Bp Mariusz Leszczyński. Po modlitwie uczestnicy uroczystości przeszli do placówki, gdzie odsłonięto pamiątkową tablicę, złożono kwiaty przed obeliskiem oraz poświęcono i oddano do użytku zmodernizowany budynek internatu. Oficjalna część uroczystości odbyła się w hali sportowej. Na uroczystościach, których gospodarzem był Dyrektor Andrzej Nepelski, gościli poseł na Sejm RP Mieczysław Kasprzak, Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch, wnuczka gen. Józefa Kustronia Ewa Kustroń de Ramos, Starosta Powiatu Lubaczowskiego Józef Michalik, przedstawiciele różnych instytucji publicznych, przedsiębiorcy, uczniowie i pedagodzy oraz zaproszeni goście.

Galeria zdjęć, fot. Tomasz Mielnik dla elubaczow.com (c).

 

Zobacz także

7 komentarze

    • Nie wiem czy rocznica nadania imienia to wystarczający powód żeby organizować takie huczne uroczystości, ale wiem, że każda inna lubaczowska władza, która zarządzałaby Zespołem też by je zorganizowała, może nawet huczniej. A Podkarpacki Kurator Oświaty, wnuczka gen. Józefa Kustronia (żyje w Wenezueli) i biskup to raczej nie są sympatycy PSL a już na pewno nie jego członkowie.

    • To tylko Twoja nadzieja Adelajda. Kolejne imprezy będą jeszcze bardziej huczne i na pokaz w towarzystwie facetów w sukienkach, tyle że z udziałem kolegów z PiS. Żałosna jest Twoja wypowiedź Adelajda, bardzo żałosna. Koryto jest jednakowe dla wszystkich, tyle, że nie każdemu jest dane z niego czerpać, nie wszyscy potrafią się tam dopchać. ziejesz nienawiścią i zapewne biegasz co niedziela do komunii i raz w tygodniu szepczesz do ucha ludzi z wiedzą większą jak agenci wywiadu izraelskiego, jakie to masz grzechy na sumieniu i jacy to są źli inni, którzy ciągle są przyczyną twoich grzechów. Gardzę takimi ludźmi jak Ty, nazywam takich fałszywcami a teraz przed wyborami są coraz bardziej aktywni i widoczni, obojętnie z jakiej są partii, czy komitetu wyborczego. Teraz są mili, uśmiechnięci, witają się z wszystkimi, każdemu mówią dzień dobry, do widzenia, proszę, jak jest potrzeba to nawet podwiozą swoim autem pod lokal wyborczy, wszystko co robią to dla ojczyzny, dla innych, dla BOGA, tylko tak naprawdę robią to dla siebie i nie ma tu znaczenia z jakiej kto jest partii. Napisz obiektywnie, że nikt nie jest idealny, że w każdej partii w tym w PiS są tacy jak poseł Pieta i jemu podobni, a nie szkalujesz tylko ludzi z PSL. Nie wiem czy wiesz, że więcej jest z pożytku z jednej pary rąk, które są gotowe pomóc, niż z tysiąca gadających fałszywych gęb !!!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here