Rusza Filmowy Zdrój – Obraz Niepodległości

0

Horyniec-Zdrój przygotował dla nas kolejną kulturalną wędrówkę. Po artystycznym Zdroju przyszedł czas na Filmowy Zdrój – Obraz Niepodległości, czyli przegląd filmów wraz z warsztatami filmowymi i spotkaniami z zaproszonymi gośćmi, który potrwa do 25 listopada.

– Lato łagodnie przeszło w jesień, a my z radością przechodzimy do nowych kulturalnych projektów, z którymi zawitamy do Horyńca-Zdroju we wrześniu, październiku i listopadzie. Pierwsze spotkanie w ramach Filmowego Zdroju już 15 września. Bądźcie z nami! – zachęcają organizatorzy.

W sobotę (15.09), o godz. 15:30 w Gminnym Ośrodku Kultury w Horyńcu-Zdroju wyświetlony zostanie polski film fabularny z 1967 roku w reżyserii Stanisława Różewicza – „Westerplatte”. Obraz przedstawia obronę Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte we wrześniu 1939 roku. Po projekcji odbędzie się warsztat filmoznawczy pt. „Westerplatte”. Filmowy obraz umierania świata”, który poprowadzi Paweł Stroiński – filmoznawca z Zespołu Badań nad Filmem w Instytucie Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego.

Szczegółowy program Filmowego Zdroju znajdziecie na Facebook’u.

Organizatorem Filmowego Zdroju jest Fundacja Czułego Barbarzyńcy, a partnerami: Urząd Gminy Horyniec-Zdrój, Gminny Ośrodek Kultury w Horyńcu-Zdroju, Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Horynieckiej.

AH, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here